Oxford Üniversitesi’nden Covid-19 uyarısı: 2-3 ay sürüyor

Corona virüsünde vaka sayısı 40 milyona ulaşırken dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi bir açıklama yaptı. Oxford Üniversitesi, sağlığına kavuşup taburcu edilen hastaların semptomlarının 2-3 ay boyunca devam ettiğini duyurdu.

Oxford Üniversitesi’nden Covid-19 uyarısı: 2-3 ay sürüyor

Son dönemde vaka sayısının hızla arttığı corona virüsü ile ilgili korkutucu bir açıklama İngiltere’nin ve hatta dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Oxford Üniversitesi’nden geldi.

Covid-19 teşhisiyle hastaneye kaldırıldıktan sonra taburcu edilen hastaları inceleyen bilim insanları, bu insanların uzun süreler boyunca hastalığın belirtilerini gösterdiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, “Hastanede sağlığına kavuşan hastalarda nefes darlığı, halsizlik, anksiyete ve depresyon gibi belirtileri 2 veya 3 ay boyunca daha görülüyor” ifadesi kullanıldı.

Bilim insanları bu hastaların iç organlarında bazı anormallikler tespit edildiğini de söylerken bunun sebebinin de kalıcı bir iltihap olduğu tahmin ediliyor.

Sadece baş dönmesi corona belirtisi olabilir mi? İlginizi Çekebilir Sadece baş dönmesi corona belirtisi olabilir mi? Corona hastalarında yeni belirtiler tespit edildi İlginizi Çekebilir Corona hastalarında yeni belirtiler tespit edildi Corona belirtilerini ağrı kesici ile geçiştirenler dikkat! İlginizi Çekebilir Corona belirtilerini ağrı kesici ile geçiştirenler dikkat!
ABD Ağrı anksiyete baş ağrısı Bilim Corona depresyon Dicle Üniversitesi hastane İngiltere nefes darlığı Sağlık