Rusya, Arjantin’e 10 milyon doz aşı gönderiyor

Rusya, corona virüsüne karşı geliştirdiği Sputnik V aşısı için Arjantin ile 10 milyon dozluk anlaşma yapıldığını duyurdu.

Rusya, Arjantin’e 10 milyon doz aşı gönderiyor

Rusya'daki Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından corona virüsü salgını için geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde Rusya'da uygulanmaya başlanan Sputnik V aşısı için bir ülke ile daha anlaşmaya varıldı.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) tarafından yapılan açıklamada, Arjantin hükümeti ile 10 milyon dozluk aşı tedariği konusunda anlaşma imzalandığı ifade edilirken, aşının sevkiyatının ne zaman gerçekleşeceği konusunda bilgi verilmedi.

RDIF, Arjantin'e gönderilecek olan aşının Rusya'nın yanı sıra Güney Kore, Hindistan, Brezilya ve Çin gibi üretim anlaşması yapılan ülkelerden tedarik edileceğini aktarırken, üretim konusunda başka ülkeler ile de görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

Arjantin Başkanı Alberto Fernandez ise yaptığı açıklamada, Rusya ile yapılan aşı anlaşmasını doğrulayarak, “Ocak-Şubat aylarında 10 milyon Arjantinliyi aşılamak için yeterli dozumuz olacak” ifadelerini kullandı.

Rusya, Arjantin ile birlikte 50'den fazla ülkeden toplamda 1 milyar 200 milyon doz aşı siparişi aldı. (İHA)

Sputnik V corona virüsü aşısı hakkında dikkat çeken 'alkol' uyarısı İlginizi Çekebilir Sputnik V corona virüsü aşısı hakkında dikkat çeken 'alkol' uyarısı

Corona aşılarının şartlı kullanımı değerlendirmeye alınıyor İlginizi Çekebilir Corona aşılarının şartlı kullanımı değerlendirmeye alınıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Arjantin Avrupa Brezilya Çin Corona Güney Kore Hindistan Kore Rusya
Loading...