Sözcü Plus Giriş

Rusya'nın başkenti Moskova'da Türkiye ve Rusya'nın ara buluculuğunda devam eden ateşkes görüşmeleri için Rusya sabah saatlerinde Libya Ulusal Mutabakat Hükümet lideri Serrac ile General Hafter'in görüşme yapacağını açıklamıştı.

Türk ve Rus heyetlerinin ara buluculuğunda devam eden görüşmelerde Serrac ile General Hafter görüşmesinin gerçekleşmeyeceği öğrenildi.

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Orta Doğu'da yayın yapan bir basın kuruluşuna yaptığı açıklamada Libya Ulusal Mutabakat Hükümet lideri Serrac'ın General Hafter ile görüşme yapmayacağını söyledi.

FOTO: REUTERS – Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve General Hafter.

Görüşmenin gerçekleşmemesine rağmen ateşkes için heyetlerarası görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Mişri, Serrac ve Hafter'e bağlı diplomatların Moskova'da görüşmeleri sürdürdüğünü ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Libya’da çatışan taraflar arasındaki ateşkesi görüşmek üzere Moskova’da yapılan toplanan Türk, Rus ve Libyalı heyetlerin ilk toplantısının pozitif bir yönde ilerlediği belirtilmişti. İHA

FOTO: REUTERS – General Hafter ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov.

 

İLGİLİ HABERMoskova'daki yuvarlak masada flaş detay: Libya'da çözüme doğruMoskova'daki yuvarlak masada flaş detay: Libya'da çözüme doğru
Son güncelleme: 18:06 13.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more