Sözcü Plus Giriş

Skandal karar! Türkiye sınırına asker gönderiyorlar

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Yunanistan-Türkiye sınırına asker gönderme kararı alındığını açıkladı.

19:48 -
Skandal karar! Türkiye sınırına asker gönderiyorlar

Türkiye'nin mültecilerin ülkeden çıkışını serbest bırakması üzerine mülteciler Avrupa'ya açılan sınır kapılarına akın etti.

Sınırdaki mülteci hareketliliği sürerken, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Yunanistan sınırının korunmasına destek için, sınıra asker gönderme kararı alındığını duyurdu.

Anastasiadis, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini ifade ederken, “Bugün Yunanistan başbakanı ile yaptığım telefon görüşmesinde, Kıbrıs'ın aynı zamanda Avrupa'nın da sınırı olan Yunanistan sınırlarının korunması için Güvenlik Birimlerine kuvvet göndermeye hazır olduğu bilgisi verdim. Önerim kabul edildi” dedi. (İHA)

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Yunanistan'a çağrı: Sen de kapılarını aç...Erdoğan'dan Yunanistan'a çağrı: Sen de kapılarını aç... İLGİLİ HABERTürkiye'den AB'ye Yunanistan tepkisi!Türkiye'den AB'ye Yunanistan tepkisi!
Son güncelleme: 19:52 08.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more