AB zirvesinde corona alarmı! Bulgar yetkilinin testleri pozitif çıktı

Brüksel'de 21 Temmuz'da sona eren corona virüsüne karşı ekonomik toparlanma konulu AB zirvesiyle ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Bulgaristan lideri Borisov'la birlikte zirveye katılan heyetten Denitsa Zheleva'nın corona virüsü testlerinin sonucu pozitif çıktı.

AB zirvesinde corona alarmı! Bulgar yetkilinin testleri pozitif çıktı

Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, ülkeleri ekonomik açıdan da derinden sarsmayı sürdürüyor.

Avrupa’da normalleşme adımları kapsamında sınır kapıları açılırken, ekonomik durgunluğun önüne geçebilmek için de yol haritaları belirlenmeye çalışılıyor.

Bu kapsamda Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, geçtiğimiz günlerde Brüksel’de corona virüsüne karşı ekonomik toparlanma konulu bir zirve düzenledi.

İKİNCİ TESTLER NEGATİF

21 Temmuz’da sona eren zirveyle ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı. Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un heyetinde yer alan isimlerden Denitsa Zheleva’nın corona virüsü testlerinin pozitif çıktığı açıklandı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov.

AB yetkilileriyle söz konusu durum paylaşılırken, Başbakan Borisov ve heyetine ikinci kez test uygulandı. Bu testlerde ise Zheleva da dahil olmak üzere tüm ekibin sonuçlarının negatif çıktığı belirtildi.

Başbakan Borisov’un önlem olarak bir süre karantinada kalacağı öğrenildi.

750 MİLYAR EURO’DA ANLAŞMIŞLARDI

AB ülkeleri zirvede alınan kararla 750 milyar euro değerindeki ‘Corona virüsü onarım fonu' üzerinde anlaşma sağlamıştı. Rekor seviyedeki fon, salgından en çok etkilenen AB ülkelerine kredi ve hibe olarak çeşitli şekillerde dağıtılacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Avrupa Avrupa Birliği Başbakan Bulgaristan Corona Dünya Euro Hibe Normalleşme Reuters son dakika söz
Loading...