Sözcü Plus Giriş

Sosyal medyayı karıştıran iddia yalan çıktı

İran'ın ABD'nin Irak'taki üslerini vurmasının ardından sıcak bir gelişme yaşandı. Reuters'ın son dakika geçtiği habere göre ABD, Kuveyt'teki Arifjan üssünden tüm askerlerini çekme kararı aldı. Reuters bu haberi Kuveyt'in resmi haber ajansı KUNA'nın Twitter hesabına dayandırmıştı. Fakat bu haberin yayılmasından kısa bir süre sonra KUNA'nın Twitter hesabının siber saldırıya uğradığı ve hacklendiği açıklandı.

Sozcu.com.tr
13:55 -
Sosyal medyayı karıştıran iddia yalan çıktı

İran’ın ABD’nin Irak’taki üslerini vurmasının ardından tüm gözler bölgeye çevrildi. Dünyanın gündemine oturan saldırı sonrası ABD’nin hamleleri merakla beklenirken, sıcak bir gelişme yaşandı. Reuters’ın son dakika duyurduğu habere göre ABD, Kuveyt’teki Arifjan üssünden çekilme kararı aldı.

Reuters haber ajansının Kuveyt’in resmi haber ajansı KUNA’ya dayandırdığı haberde ABD askerlerinin 3 gün içerisinde ülkeden çıkacağı belirtilmişti. Fakat kısa bir süre sonra bu haberde gerçeklik payı olmadığı belirtildi.

Kuveyt’in resmi haber ajansı KUNA haberin yayılmasından kısa bir süre sonra Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak siber saldırı altında olduklarını açıkladı. Yapılan açıklamada paylaşılan haberin gerçek olmadığı belirtilirken, resmi Twitter hesabının hacklendiği vurgulandı.

Son güncelleme: 09:12 16.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more