ABD seçimlerinde kritik eyaletten “uyumaya gidin” çağrısı

ABD'de kritik seçim süreci devam ediyor... Birçok eyalette oyların sayımı tamamlanırken salıncak eyalet olarak da bilinen ve Seçici Kurulu'na yüksek oranda delege gönderen Pennsylvania'dan kritik bir açıklama geldi. Yetkililer, "Oy sayım süreci uzun sürecek, yatmaya gidin" açıklamasını yaptı.

ABD seçimlerinde kritik eyaletten “uyumaya gidin” çağrısı

Sadece ABD’nin değil bütün dünyanın merakla beklediği seçim sonuçları gelmeye devam ediyor… ABD’de birçok eyalette seçimlerle ilgili veriler gelirken, posta aracılığıyla oy kullanan seçmenin oylarının sayım süreci birçok büyük eyalette sıkıntı yaratıyor.

Bu eyaletler arasında en kritik pozisyona sahip olanlardan Pennsylvania’da yetkililer bir çağrıda bulundu. Pennsylvania’nın Demokrat Başsavcısı Josh Shapiro, kişisel Twitter hesabından vatandaşlara seslendi. Shapiro, “Herkes gidin yatıp uyuyun. Çok sakin ve akıcı bir seçim günü geçiriyoruz. Oylar verildi ve yerel seçim yetkilileri oyları saymaya devam ediyor. Daha önce de dediğimiz gibi, bütün oyların sayımı tamamlanmadan bu seçim bitmeyecek. Sakin olun” dedi.

Pennsylvania, ABD’nin yeni başkanını seçecek Seçiciler Kurulu’na 20 delege gönderdiği için kritik bir öneme sahip.

Trump’ın seçimlere hile karıştığına dair açıklamaları ile ilgili Pennsylvania’nın Demokrat Valisi Tom Wolf açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, “1 milyondan fazla posta yoluyla gelen pusula var ve Trump’ın açıklamaları taraflı” ifadesi kullanıldı.

Son dakika... Kritik seçimde ilk sonuçlar geliyor: Biden, Trump'ın önünde İlginizi Çekebilir Son dakika... Kritik seçimde ilk sonuçlar geliyor: Biden, Trump'ın önünde ABD Başkanlık Seçimleri'nde sonucu belirleyecek kritik 7 detay İlginizi Çekebilir ABD Başkanlık Seçimleri'nde sonucu belirleyecek kritik 7 detay 9 soru 9 cevapta ABD seçimleri ve Türkiye'ye olası etkileri İlginizi Çekebilir 9 soru 9 cevapta ABD seçimleri ve Türkiye'ye olası etkileri

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...