Sözcü Plus Giriş

ABD’de binlerce kişi George Floyd’u anmak için toplandı

ABD'nin Minneapolis şehrinde gözaltına alınırken polis tarafından öldürülen George Floyd için anma törenleri düzenleniyor. Anma töreni ilk olarak North Central Üniversitesi'nde yapılıyor. George Floyd'un cenazesinin bulunduğu oditoryumda yüzlerce kişi toplandı. Öte yandan New York'un Brooklyn bölgesinde düzenlenen anma töreni için Şehir Meclisi önünde bir araya gelen binlerce kişinin, protesto yürüyüşü gerçekleştireceği belirtildi.

Güncellenme: 12:29, 08/06/2020
ABD’de binlerce kişi George Floyd’u anmak için toplandı

ABD’nin Minneapolis şehrinde gözaltına alınırken polis tarafından öldürülen George Floyd için birçok eyalette protestolar sürüyor.

George Floyd için bugün, hayatını kaybettiği Minneapolis kentinde de anma töreni düzenleniyor.

North Central Üniversitesi’nin oditoryumunda düzenlenen törene Floyd’un ailesi, yakınları ve insan hakları savunucuları katılıyor.

Törenin yapıldığı oditoryumun dışında da çok sayıda kişi Floyd’un anısına toplandı.

Foto: Reuters

NEW YORK’TA BİNLERCE KİŞİ TOPLANDI

George Floyd’u anmak için New York’ta binlerce kişi bir araya geldi. George Floyd’un ağabeyinin konuşmasıyla başlayacak olan anma töreninin ardından protestocular Manhattan’a doğru yürüyüşe geçecek.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, kentte Şehir Meclisi önünde toplanan kalabalık “Adalet istiyoruz” ve “Siyahilerin de hakları var” sloganları atarak polis şiddetine tepki gösterdi.

New York’ta akşam 20:00’den itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanıyor, ancak yasağa rağmen protestolar devam ediyor.

New York’ta düzenlenen anma töreni (Foto: Reuters)

 

İlginizi ÇekebilirProtestocular harekete geçti! Güvenlik üst düzeye çıkarıldıProtestocular harekete geçti! Güvenlik üst düzeye çıkarıldıİlginizi Çekebilirİşte 6 grafikte ABD'de siyahlar ile beyazlar arasındaki ekonomik uçurumİşte 6 grafikte ABD'de siyahlar ile beyazlar arasındaki ekonomik uçurum
Yayınlanma Tarihi:21:21,