Sözcü Plus Giriş

ABD’de flaş gelişme: Bu duruma en çok Trump sevindi

ABD'de Kasım ayında yapılacak başkanlık yarışı öncesinde Demokrat Parti'nin aday adayları arasındaki kıyasıya rekabet devam ediyor... Önceki önseçimlerde rakiplerini geride bırakan Bernie Sanders, Güney Carolina'da gerçekleşen oylamada geride kaldı. Önseçimlerden önce Trump'ın karşısına çıkmasına kesin gözüyle bakılan eski ABD Başkanı Yardımcısı Joe Biden, sandıktan zaferle çıktı. ABD Başkanı Trump, "Uykucu Joe Biden'ı tebrik ediyorum" mesajını paylaştı.

Sozcu.com.tr
08:28 -
ABD’de flaş gelişme: Bu duruma en çok Trump sevindi

Güney Carolina'da Demokrat seçmenler ABD başkanlık seçimlerindeki adaylarını belirlemek için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre Joe Biden önseçimden zaferle ayrıldı. Eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde başkan yardımcılığı görevini üstlenen Biden, böylelikle ilk defa ön seçimde öne çıktı.

Gelecek hafta 14 eyalette yapılacak Süper Salı isimli önseçimden üç gün önce yapılan seçimin sonucuna en çok sevinen isimlerden biri ise ABD Başkanı Donald Trump oldu. Sonuçların açıklanmasının ardından Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Donald Trump, “Uykucu Joe Biden’ı tebrik ederim. Demokratlar Deli Bernie Sanders’ın ismini ve saygınlığını yok etmek ve adaylığını almak için çok çalışıyor” ifadesini kullandı.

Reuters’ın Edison Araştırma Merkezi’ne dayandırdığı verilere göre Biden, en az 36 delege çıkarabilecek. İkinci sırada yer alan Vermont Senatörü Bernie Sanders ise 11 delege çıkaracak.

Son güncelleme: 09:58 05.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more