ABD’de vaka sayısı 1 milyonu aştı!

Corona virüsü salgınıyla mücadele eden ABD'de, vaka sayısı 1 milyonu aştı. Worldometers'ın geçtiği verilere göre, son 24 saat içinde 13 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

ABD’de vaka sayısı 1 milyonu aştı!

Corona virüsü salgınının merkez üssü olan ABD'de toplam vaka sayısı 1 milyon 441’e yükseldi. Ülkede son bir gün içinde 873 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybederken, toplam ölü sayısı 56 bin 286 oldu. ABD’de tedavi sonucu iyileşen hasta sayısının da 137 bin 465 olduğu belirtildi.

Ülkede corona virüsü salgınından en fazla etkilenen eyalet konumunda bulunan New York'ta ise toplam vaka sayısı 3 bin 233 kişi artarak, 297 bin 224'e ulaştı. New York'ta son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı 337 kişi artarak, 22 bin 612'ye yükseldi.

New York'un ardından salgından en fazla etkilenen eyalet olan New Jersey'de toplam vaka sayısı 2 bin 150 kişi artarak, 111 bin 188'e ulaştı. New Jersey'de hayatını kaybedenlerin sayısı ise son 24 saatte 106 kişi artarak, 6 bin 44'e yükseldi.

TESTİ POZİTİF ÇIKAN MAHKUMLAR BELİRTİ GÖSTERMEDİ

ABD’de yapılan bir araştırmada 4 eyalette yaklaşık 3 bin 300 mahkumun corona testi pozitif çıktı. Ancak testi pozitif çıkan mahkumların yüzde 96'sının belirti göstermediği tespit edildi.

VOA Türkçe’de yer alan habere göre, Ohio eyaletinin kuzeyinde bir cezaevinde 2 bin 500 mahkum bulunuyor ve bunların çoğunun başka sağlık sorunları da var.

2 bin 300 kişiye yapılan corona testi sonucu, 2 bin 208 mahkumun virüs taşıdığı tespit edildiği ve bu vakaların yaklaşık yüzde 95'inin belirti  göstermediği belirtildi.

Cezaevlerinde corona testleri yaygınlaştıkça çok sayıda mahkumun belirti göstermediği ifade edildi. Buna göre 4 eyalette, Arkansas, Kuzey Carolina, Ohio ve Virginia'da Corona tespit edilen 3 bin 277 mahkumun yüzde 96'sı virüsü taşıdığına dair belirti göstermedi.

Bu rakamlar virüsü taşımalarına rağmen belirti göstermeyenlerin virüsün yayılmasında sadece cezaevlerinde değil küresel anlamda da etkili olabileceğini gösteriyor.

Avrupa'da coronada son durum: Avusturya sınırı açıyor, Almanya'da eylem var İlginizi Çekebilir Avrupa'da coronada son durum: Avusturya sınırı açıyor, Almanya'da eylem var Corona virüsü vaka sayısı 3 milyonu geçti İlginizi Çekebilir Corona virüsü vaka sayısı 3 milyonu geçti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Almanya Avrupa Avusturya Corona eylem hastane İran İspanya İsviçre New York Rusya Sağlık son dakika TÜRKÇE
Loading...