Sözcü Plus Giriş

ABD’de kâbus sürüyor!

ABD'deki corona virüsü salgınında ölenlerin sayısı 58 bini aştı. Worldometers'ın geçtiği verilere göre, 58 bin 640 ölü sayısına sahip ülkede, bugüne kadar 140 bin 138 kişi iyileşti.

17:09 -
ABD’de kâbus sürüyor!

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülke olan ABD’de dün 1 milyon vaka sayısı aşılmıştı. Son 24 saatte 19 bin 522 vaka daha açıklanan ülkede güncel vaka sayısı 1 milyon 29 bin 878 oldu.

Açıklanan bilgilere göre, ABD’de corona virüsü salgının ortaya çıkışından bu yana toplam 5 milyon 717 bin 83 kişiye corona testi yapıldı.

 

TRUMP YENİ PLANINI AÇIKLADI

ABD Başkanı Donald Trump, eyaletlerin corona virüsü salgınıyla mücadelesinde test kapasiteleri ile ilgili kılavuz görevi görecek ayrıntılı planı açıkladı. Plan, eyaletlerle federal hükümetin rolü arasındaki farkları da ortaya koyacak.

VOA Türkçe’de yer alan habere göre Trump, Beyaz Saray'ın Gül Bahçesi'nde düzenlenen günlük basın toplantısında, ”Ekonomide aşamalı ve çok güvenli bir açılış için planlamalarını sürdüren eyaletleri bilgilendirmek amacıyla corona testi yapılması konusunda ilave yönergeyi açıklıyoruz. Ayrıntılı planımız eyaletlerin tam kapasitelerine nasıl ulaşacaklarını, test sayısını nasıl arttıracaklarını, patlak veren yerel salgınları test aşamasında tespit edecek gözlem sistemlerini nasıl kuracaklarını ve nasıl temas takibi yapacaklarını gösteriyor” dedi.

İLGİLİ HABERABD'de yumurta davalık olduABD'de yumurta davalık oldu
Son güncelleme: 10:04 30.04.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more