ABD’de son durum: Ölü sayısı 50 bini aştı

Johns Hopkins Üniversitesi'nin açıkladığı verilere göre, corona virüsü salgınının merkez üssü olan ABD'de son 24 saat içinde bin 993 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu ölü sayısı 51 bin 956'ya yükseldi.

ABD’de son durum: Ölü sayısı 50 bini aştı

Çin’de başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen ABD’de ölü ve vaka sayısı yükseldi.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin yayınladığı verilere göre, ölü sayısının 50 bini aştığı ülkede son bir gün içinde 36 binden fazla vaka tespit edildi. Toplam vaka sayısının 905 bin 364’e çıktığı ifade edildi.

NEW YORK’TA MART’TAN BU YANA EN DÜŞÜK CAN KAYBI

ABD'de corona virüsü salgınından en kötü etkilenen eyalet olan New York'ta bir gün içinde son haftalardaki en düşük sayıda can kaybı kaydedildi.

WOA Türkçe’de yer alan habere göre, Vali Andrew Cuomo günlük basın toplantısında, eyalette Perşembe günü 422 yeni can kaybının olduğunu açıkladı. Bu rakam, 31 Mart'taki 391 ölüm vakasından bu yana bir gün içinde kaydedilen en düşük can kaybı sayısı. Cuomo, can kaybı sayısının, bir şekilde düşüyor olsa da hala yüksek olduğunu belirtti.

Vali Cuomo, eyalet genelinde hastaneye yatırılanların sayısının da yavaş şekilde düşmeye devam ettiğini, halen 14 bin 258 kişinin hastanede olduğunu, hastaneye yeni kaldırılanların sayısının da günde 1.300 civarında seyrettiğini kaydetti.

New York Valisi, son açıklanan veriler biraz umut verse de, sosyal mesafe kurallarının çok erken gevşetilmesi halinde tüm kazanımların bir anda kaybedilebileceği uyarısında bulundu.

Bilim insanları açıkladı! Corona virüsü raporunda dikkat çeken detay... İlginizi Çekebilir Bilim insanları açıkladı! Corona virüsü raporunda dikkat çeken detay... Çin'in büyük 'ilaç' oyunu ortaya çıktı! DSÖ özür diledi... İlginizi Çekebilir Çin'in büyük 'ilaç' oyunu ortaya çıktı! DSÖ özür diledi...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Bilim Çin Corona Covid-19 Donald Trump Dünya İtalya New York Ölüm Perşembe Sağlık son dakika TÜRKÇE
Loading...