ABD’de tablo ağırlaşıyor… Coronadan 2 bin 9 kişi daha hayatını kaybetti

ABD'de corona nedeniyle son 24 saatte 2 bin 9 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece ülkedeki toplam ölüm sayısı 39 bin 95'e yükseldi.

ABD’de tablo ağırlaşıyor… Coronadan 2 bin 9 kişi daha hayatını kaybetti

ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan ve ülkedeki corona virüsü salgınını araştıran Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre, son 24 saatte 2 bin 9 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu ülkede ölü sayısı 39 bini aştı.

Corona virüsünün salgınının yeni merkez üssü olan ABD’de vaka sayısı da 737 bine yükseldi.

TRUMP: ÇİN’İN SORUMLULUĞU VARSA SONUÇLARI İLE KARŞI KARŞIYA KALACAK

VOA Türkçe’de yer alan habere göre ABD Başkanı Donald Trump, corona virüsüne ilişkin “Salgından Çin'in kasıtlı olarak sorumluluğu bulunuyorsa bunun sonuçları ile karşı karşıya kalacaktır. Bu bir hataysa da, hata hatadır” dedi.

Trump yönetiminin üst düzey isimleri uzun süredir corona virüsü salgınınıyla ilgili gelişmeleri şeffaf biçimde dünyayla paylaşmadığı gerekçesiyle Çin'i sert bir şekilde eleştiriyordu.

Trump salgının ilk günlerinde Çin'in sergilediği mücadeleyi överken, ilerleyen günlerde corona virüsünden sık sık “Çin virüsü” olarak bahsetmişti.

“CORONA KASITLI MI YAPILDI?”

Trump, Beyaz Saray Corona Virüsüyle Mücadele Görev Gücü ekibiyle Cumartesi günü düzenlenen basın toplantısında virüsün Wuhan'daki bir laboratuvardan kazara yayıldığı yönündeki iddialarla ilgili konuştu. Trump, “Şimdi soru şu: Corona virüsü kontrolden çıkmış bir hata mıydı, yoksa kasıtlı mı yapılmıştı?” dedi. ABD Başkanı Trump, bu iki seçenek arasında büyük fark olduğunu söyledi.

Bakan Koca, corona virüsüyle ilgili güncel verileri paylaştı İlginizi Çekebilir Bakan Koca, corona virüsüyle ilgili güncel verileri paylaştı İtalya ve Fransa'da ölü ve vaka sayısı yükseldi! İlginizi Çekebilir İtalya ve Fransa'da ölü ve vaka sayısı yükseldi!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD beyaz Beyaz Saray Çin Corona Cumartesi Donald Trump Fransa haberler İtalya Ölüm Sağlık Sağlık Bakanı son dakika TÜRKÇE Türkiye
Loading...