Sözcü Plus Giriş

Avrupa’nın kalbinde bir ölüm daha

Avrupa'nın tam ortasındaki Avusturya'nın başkenti Viyana'da corona virüsüne bağlı ilk ölüm gerçekleşti. Yetkililer ülke genelinde toplam 302 vaka görüldüğünü açıklarken, 69 yaşındaki bir adamın yaşamını yitirdiğini duyurdu. Yetkililer corona virüsü sürecinin başından beri ülkede 4 hastanın da iyileştiğini açıkladı.

Sozcu.com.tr
13:11 -
Avrupa’nın kalbinde bir ölüm daha

Aralık ayında Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra küresel bir salgın halini alan corona virüsü, can almaya devam ediyor… Bugün Avrupa’nın kalbindeki Avusturya’da corona virüsüne bağlı ilk ölümün gerçekleştiği açıklandı.

Başkent Viyana’da yaşayan 69 yaşındaki bir adamın corona virüsü yüzünden yaşamını yitirdiği belirtildi. Yaşamını kaybeden adamın bir süre önce İtalya’yı ziyaret ettiği açıklandı.

Yaşanan bu ölümün ardından şehir yönetimi, “Hastane ziyaretleri ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır” açıklamasını yaptı.

Avusturya’da bugüne kadar 302 corona virüsü vakası görüldü. Avusturya’nın sınır komşusu İtalya’da ise toplam 12.000 enfekte ve 827 ölüm gerçekleşmişti.

Küresel ölçekte ise corona virüsü 126 binden fazla insanı hasta ederken 4 bin 600’den fazla insanı da öldürdü.

POLONYA’DA DA İLK ÖLÜM YAŞANDI
Polonya’da yayın yapan TVN24 isimli televizyon kanalı Poznan’da bir kişinin corona virüsünden dolayı yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Polonya’da şu ana kadar 47 vaka tespit edilmişti.

İRAN’DA ÖLÜM SAYISI ARTTI
Çin’in ardından corona virüsünün en çok zarar verdiği ülkelerin başında gelen İran’dan da kötü haber gelmeye devam ediyor…

İran Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde toplam 1075 corona virüsü vakasının tespit edildiğini açıkladı. Yetkililer İran’da corona virüsünden dolayı ölenlerin sayısının ise 429’a çıktığını açıkladı.

Almanya’da da corona virüsü vakalarında artış gözlendi… Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre Almanya’da toplam 2078 corona virüsü vakası doğrulandı. Almanya’nın Robert Koch Enstitüsü, dün corona virüsünde 1567 kişide corona virüsü tespit edildiğini ve 3 kişinin de öldüğünü açıklamıştı.

Son güncelleme: 17:50 13.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more