Bir rekor daha kırıldı! 24 saatte 212 bin vaka açıklandı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Covid-19 salgınının dünya genelinde son 24 saat içinde 212 bin kişi daha arttığını duyurdu. Yeni bir rekor kırıldığı belirtilen açıklamada bir önceki rekorun 189 bin olduğu hatırlatıldı.

Bir rekor daha kırıldı! 24 saatte 212 bin vaka açıklandı

DSÖ’den yapılan açıklamada son 24 saat içinde dünya genelinde yapılan testler sonucunda 212 bin 326 yeni vaka tespit edildiği bildirildi.

En çok vakanın günlük yaklaşık 53 bin ile ABD’den geldiği belirtilirken onu yaklaşık 22 bin ile Hindistan ve 6 binden fazla vaka ile Brezilya takip etti.

ABD’de plajlarıyla ünlü Florida eyaletinde dikkate alınmayan uyarılar sonucunda vakalarda patlama yaşandı. Reuters

Bir önceki rekor 189 bin 77 olarak açıklanmıştı.

Virüsün dünya genelinde 11 milyondan fazla kişiye bulaştığı geçtiğimiz gün duyurulmuştu.

Covid-19 nedeniyle yaşanan can kayıpları ise 530 bini aşmış durumda.

İngiltere’de birçok noktada barlar yeniden açıldı ve İngilizler aylardır kapalı olan barlarda yeniden sosyalleşmeye başladı. Reuters

İLAÇLARIN KULLANIMI DURDURULDU

DSÖ ayrıca sıtma ilaçları ve HIV ilaçlarının Covid-19 tedavisinde başarısız olması sonrası hastalar üzerinde kullanımlarının durdurulduğunu belirtti.

Klinik deneylerde ilaçların hastalar üzerinde yeterli etkiyi göstermediğini altı çizildi.

ABD'nin Florida eyaletinde vaka rekoru! İlginizi Çekebilir ABD'nin Florida eyaletinde vaka rekoru! Dünya Sağlık Örgütü'nden Doğu Akdeniz ülkeleri için flaş uyarı! İlginizi Çekebilir Dünya Sağlık Örgütü'nden Doğu Akdeniz ülkeleri için flaş uyarı!
ABD Brezilya Corona coronavirüs Dünya Hindistan İngiltere patlama plaj Reuters Sağlık son dakika