Sözcü Plus Giriş

İki ülke daha duyurdu: İlk corona virüsü görüldü

Aralık ayından beri 170 kişinin yaşamını yitirdiği corona virüsü ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Filipinler, corona virüsle ilgili bir son dakika açıklaması yaptı. Açıklamada ilk corona virüs vakasının görüldüğü duyuruldu. Bu açıklamadan çok kısa bir süre sonra Hindistan'da da ilk vakanın görüldüğü açıklandı. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise Çin vatandaşlarına e-vize uygulamasının geçici olarak kaldırıldığını açıkladı.

Sozcu.com.tr
11:23 -
İki ülke daha duyurdu: İlk corona virüsü görüldü

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra haftalar içerisinde 170 insanın ölümüne sebep olan ve binlerce insanın da tedavi altına alındığı corona virüsü ile ilgili peş peşe açıklamalar geldi.

Hindistan ve Filipinler yönetimleri arka arkaya açıklama yaparak kendi ülkelerinde de corona virüsü vakalarının tespit edildiğini duyurdu. Hindistan tarafından yapılan açıklamada, bir kişinin tedavi altına alındığını ve bu hastanın sağlık durumunun stabil olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERSon dakika: Corona virüsü Türkiye'ye gittikçe yaklaşıyor! Dünya diken üstünde...Son dakika: Corona virüsü Türkiye'ye gittikçe yaklaşıyor! Dünya diken üstünde...

Yapılan açıklamada, “Çin’deki Wuhan Üniversitesi’nde okuyan bir öğrencide corona virüsü tespit edildi. Hasta şu an kontrol altında ve hastanede tutuluyor” ifadesi kullanıldı.

Filipinler tarafından yapılan açıklamada da ülkedeki ilk corona virüs vakasının görüldüğü belirtildi. Filipinler Sağlık Bakanı Francisco Duque tarafından yapılan basın açıklamasında, 38 yaşındaki Çinli bir kadının hastanede tedavi altına alındığı belirtildi. Çinli hastanın Wuhan kentinden 21 Ocak’ta Filipinler’e geldiği belirtildi.

Vietnam’dan da benzer bir açıklama geldi… Vietnam Sağlık Bakanlığı, Hanoi ve Thanh Hoa’da birer corona virüs vakası görüldüğünü açıkladı.

RUSYA’DAN E-VİZE AÇIKLAMASI
Küresel anlamda panik devam ederken Rusya’dan da flaş bir açıklama geldi… Rus haber ajansı RIA, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na dayandırılan haberde, 30 Ocak’tan itibaren geçici olarak, Çin vatandaşlarına elektronik vize verilmeyeceğini duyurdu.

Son güncelleme: 16:51 30.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more