Sözcü Plus Giriş

Birleşik Krallık’ta 324 kişi daha hayatını kaybetti

Corona virüsü salgınında Avrupa'da en çok ölümlerin yaşandığı ülke olan Birleşik Krallık'ta güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandı. Ülkede son 24 saatte 324 kişi hayatını kaybetti ve 2 bin 95 yeni vaka tespit edildi.

19:52 -
Birleşik Krallık’ta 324 kişi daha hayatını kaybetti

Covid-19 salgınına ilişkin açıklanan verilere göre, Birleşik Krallık’ta ölü sayısı 38 bin 161’e, toplam vaka sayısı ise 271 bin 222’ye yükseldi.

Corona virüsü salgınına ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Rishi Sunak, son bir gün içinde 31 bin 458 corona virüsü testinin uygulandığını, ülkede toplam test sayısının 4 milyon 43 bin 686’e yükseldiğini açıkladı.

Birleşik Krallık’ta Pazartesi günü corona virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirlerin kaldırılması noktasında yeni bir aşamaya geçiliyor. Karara göre, 6 kişinin bir araya gelip yan yana dolaşması serbest olacak.

Yapılan açıklamada, kişi sınırlamasının kaldırılmasıyla birlikte polisin, evlerin ön ve arka bahçelerini “eğer ciddi bir kural ihlali” olmaması durumunda denetleyemeyeceği kaydedildi. (Reuters, BBC Türkçe)

İLGİLİ HABERAlmanya'da ünlü şarkıcı Shirin David'e corona şoku! Polis klip setini bastıAlmanya'da ünlü şarkıcı Shirin David'e corona şoku! Polis klip setini bastı İLGİLİ HABER Corona virüsünde son durum: Brezilya'da rekor, Japonya'da ikinci dalga paniği Corona virüsünde son durum: Brezilya'da rekor, Japonya'da ikinci dalga paniği

Son güncelleme: 09:40 02.06.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more