Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi İdlib için acil toplanıyor!

İdlib'de gerilimin tırmanması ve Türkiye'nin göçmenlere sınırda müdahale etmeyeceği kararının ardından Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin bugün toplanacağı belirtildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi İdlib için acil toplanıyor!

Reuters’in haberine göre, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika, Estonya ve Dominik Cumhuriyeti dün Suriye'de gerçekleştirilen saldırıda 33 Türk askerinin şehit edilmesinin ardından Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) acil toplanma çağrısı yaptı.

Ülkeler Suriye'de Rusya destekli rejim güçlerinin 33 Türk askerini şehit etmesi üzerine artan gerginliği görüşmek üzere, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) acil toplanma çağrısında bulunduğunu duyurdu.

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, “Uluslararası hukukun ve temel insan ahlakının bu denli saygısızca göz ardı edilmesinin hiçbir haklı gerekçesi bulunamaz. (Suriye'ye) Yeni yaptırımlar uygulanacağı bu ayın başlarında duyurulmuştu. Uluslararası müttefiklerimizle bu suçu durdurmak için çalışacağız” ifadelerini kullandı. (İHA)

 Rusya ile ABD arasında kritik İdlib görüşmesi! İlginizi Çekebilir Rusya ile ABD arasında kritik İdlib görüşmesi! Kremlin'den Putin-Erdoğan görüşmesi açıklaması İlginizi Çekebilir Kremlin'den Putin-Erdoğan görüşmesi açıklaması