Boris Johnson’ın başdanışmanı da corona karantinasında

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın corona virüsüne yakalanmasının ardından, başdanışmanı Dominic Cummings de corona virüsü semptomları göstermesi üzerine karantinaya girdi.

Boris Johnson’ın başdanışmanı da corona karantinasında

Corona virüsünün etkisini iyiden iyiye artırdığı İngiltere’de sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Salgının ilk günlerinde sürü bağışıklığı formülü üzerinde duran Başbakan Boris Johnson yoğun eleştirilerin hedefi oldu.

Dominic Cummings

O noktadan itibaren önlemleri sıkılaştırsa da Johnson 27 Mart’ta kendisinin de corona virüsüne yakalandığını açıkladı. Evden çalışacağını ve karantinaya girdiğini belirten Johnson’dan dakikalar sonra Sağlık Bakanı Matt Hancock da virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

KOŞARAK ÇIKMIŞTI

Aynı gün İngiliz basınındaki bir görüntü oldukça dikkat çekmişti. Johnson’ın başdanışmanı Dominic Cummings, hastalıkla ilgili şoke eden açıklamanın ardından Başbakanlık konutundan çıkarken görüntülenmişti. Cummings’in koşarak uzaklaşması gündeme oturmuştu.

Daily Mail’in haberine göre Cummings, hafta sonu corona virüsü semptomları göstermesi üzerine karantinaya girdi. Başbakanlık kaynakları kısa süre sonra gazetenin haberini doğrulayarak Cummings’in gözlem altında olduğunu duyurdu.

Britanya genelinde şu ana dek 19 bin 500 vaka görülürken, 1228 kişi hayatını kaybetti.

Uzmanlar tek tek açıkladı! Corona virüsü erkekleri daha çok vuruyor çünkü... İlginizi Çekebilir Uzmanlar tek tek açıkladı! Corona virüsü erkekleri daha çok vuruyor çünkü...

 

İtalyan doktorlardan corona virüsünün şifrelerini ortaya çıkaran çalışma İlginizi Çekebilir İtalyan doktorlardan corona virüsünün şifrelerini ortaya çıkaran çalışma

 

ABD Başbakan Başbakanlık Corona Dünya Endonezya Google hastane İngiltere İtalya Reuters Sağlık Sağlık Bakanı son dakika