Sözcü Plus Giriş

Bütün dünya bu açıklamayı bekliyor: Trump sessizliğini bozuyor

İran'ın bu gece Irak'taki ABD askerlerine balistik füze saldırısı düzenlemesinin ardından sıcak bir gelişme yaşandı. Saldırının ardından, "Her şey yolunda" açıklaması yapan ABD Başkanı Donald Trump'ın bugün TSİ 19:00'da açıklama yapacağı duyuruldu.

Sozcu.com.tr
17:14 -
Bütün dünya bu açıklamayı bekliyor: Trump sessizliğini bozuyor

ABD’nin Cuma günü İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani’yi insansız hava araçlarıyla öldürmesinin ardından dün gece Tahran yönetimi Irak’taki ABD askerlerine saldırı düzenledi. Sosyal medyayı çok yoğun bir şekilde kullanan ABD Başkanı Donald Trump kısa bir açıklama yaparak herkesi şaşırtmıştı.

Trump, “Her şey yolunda! İran’dan fırlatılan füzeler Irak’taki iki askeri üssümüze geldi. Hasar ve askerlerin sağlık durumu ile ilgili incelemeler devam ediyor. Şu anda, iyi gidiyor! Dünyanın herhangi bir yerindeki en güçlü ve en iyi ekipmana sahip ordusuyuz! Yarın sabah bir açıklama yapacağım” demişti. Trump’ın bu açıklamasının ardından ABD’de ne başkanın ne de kurmaylarının net bir açıklama yapmaması kafaları karıştırırken, İran yönetiminin, “80 ABD teröristini öldürdük” açıklaması uluslararası kamuoyunda “Acaba” sorusunu gündeme getirdi.

Yaşananların ardından sessizliğe bürünen Trump’ın bugün açıklama yapacağı saat belli oldu. Beyaz Saray, ABD Başkanı’nın TSİ 19.00’da konuyla ilgili bir açıklama yapacağını duyurdu.

İLGİLİ HABERElçilik baskını, suikast, füze saldırısı... ABD-İran 9 günde savaşın eşiğine böyle geldi!Elçilik baskını, suikast, füze saldırısı... ABD-İran 9 günde savaşın eşiğine böyle geldi!
Son güncelleme: 13:54 15.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more