Sözcü Plus Giriş

Corona virüsü krizinde son durum! Ölü sayısı 15 bine dayandı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü dünya çapında yıkıma yol açmaya devam ediyor. Toplam vaka 350 bine ulaşırken, ölü sayısı ise 15 bini aştı.

Sozcu.com.tr
10:51 -
Corona virüsü krizinde son durum! Ölü sayısı 15 bine dayandı

Corona virüsü salgının başladığı Çin’de etkisini yitirmeye başlasa da, Avrupa’da başta İtalya ve İspanya’da olmak üzere ölü sayıları hızla artmaya devam ediyor.

Virüsle ilgili yaşanan öne çıkan son gelişmeler ise şöyle:

TACİZCİ YAPIMCIDA VİRÜS ÇIKTI

– Hollywood’u sarsan taciz ve tecavüz skandalları sonrası hakim karşısına çıkan ve hapis cezasına çarptırılan ünlü yapımcı Harvey Weinstein corona virüsüne yakalandı.

Harvey Weinstein.

New York’ta cezaevinde tutulan 68 yaşındaki Weinstein’ın karantinaya alındığı öğrenildi.

– Dokuz yılı aşkın süredir iç savaşın ve şiddetin pençesinde olan Suriye’de de corona virüsü ilk kez ortaya çıktı.

Suriye Sağlık Bakanı Nizar el-Yazıcı, 20 yaşındaki bir kadında corona virüsü tespit edildiğini açıklarken bu kişinin 14 gün boyunca karantina altına alınacağını duyurdu.

MERKEL KARANTİNADA

– Almanya Başbakanı Angela Merkel, geçtiğimiz hafta kendisine aşı uygulayan doktorda corona virüsü tespit edilmesinin ardından karantinaya girdi. Merkel’in evden çalışmaya devam edeceği öğrenildi. Ülkede iki kişiden fazla bir araya gelmek yasaklandı.

– Japonya’da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyatları’yla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Organizasyonun iptal edilmesi yönünde baskılar artarken, Kanada hiçbir sporcusunu göndermeyeceğini açıkladı. Yeni Zelanda da benzer bir karar alınabileceğini duyurdu.

İSPANYA’DA OHAL UZUYOR

– Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülke genelinde karantina uygulaması için tüm vatandaşlarına hazır olmaları çağrısında bulundu.

– Virüsün en çok etkilediği üçüncü ülke olan İspanya’da OHAL kararının 11 Nisan’a kadar uzatılma kararının gündemde olduğu belirtiliyor.

CAN KAYIPLARINDA SON DURUM

Corona virüsünün en çok ölüme yol açtığı ülkelerdeki son durum ise şöyle:

İtalya: 59 bin vaka /  5 bin 476 ölü

Çin: 81 bin vaka / 3 bin 270 ölü

İspanya: 33 bin vaka / 2 bin 182

İran: 23 bin vaka / 1812 ölü

Fransa: 16 bin vaka /  674 ölü

ABD: 35 bin vaka / 458 ölü

Birleşik Krallık: 5 bin 600 vaka / 281 ölü

Johns Hopkins University

ABD’de bulunan John Hopkins University’nin verilerine göre; Türkiye’deki corona virüsü bağlantılı (Covid-19) vaka ve ölüm sayısını anlık olarak görebilirsiniz. Canlı grafiğin sağ ve sol altındaki okları kullanarak dünya genelindeki veri ve istatistiklere ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERİtalyan doktorlardan corona virüsünün şifrelerini ortaya çıkaran çalışmaİtalyan doktorlardan corona virüsünün şifrelerini ortaya çıkaran çalışma

 

İLGİLİ HABERCorona virüsüne yakalanan Olga Kurylenko'dan müjdeli haber: Tamamen iyileştimCorona virüsüne yakalanan Olga Kurylenko'dan müjdeli haber: Tamamen iyileştim

 

İLGİLİ HABERCorona virüsüyle savaşan sağlık çalışanları anlattı: Düşmanı tanımadığımız bir savaşCorona virüsüyle savaşan sağlık çalışanları anlattı: Düşmanı tanımadığımız bir savaş
Son güncelleme: 11:19 26.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more