Corona virüsü vakaları artmaya başlayınca okullar ile ilgili flaş karar

Corona virüsü salgınına karşı en sıkı önlemleri alarak vaka ve ölüm sayısını düşük tutmayı başaran ve birçok ülkeye örnek olarak gösterilen Güney Kore'de korkulan oldu... Son haftalarda vaka sayısının artmasıyla birlikte ülkedeki birçok okul tekrar kapandı. Çok sayıda öğretmen ve öğrencide Covid-19 tespit edildi.

Corona virüsü vakaları artmaya başlayınca okullar ile ilgili flaş karar

Corona virüsüyle mücadelede örnek ülke olarak gösterilen Güney Kore’de günlük vaka ve ölüm sayısı son haftalarda hızla artarken flaş bir hamle geldi…

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, son 24 saat içerisinde 280 yeni vaka tespit edildiğini açıklarken, bir kişinin de yaşamını kaybettiğini duyurdu. Böylelikle ülke genelindeki vaka sayısı 17.945’e çıkarken Covid-19’a bağlı sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısı da 310’a çıktı.

Yüz yüze eğitimin tekrar başladığı Güney Kore’de sıralara plastik bölmeler yerleştirilmesi ve masaların aralarının açılması gibi bir dizi önlem alınmıştı. (Fotoğraf: Reuters)

Cumartesi günü, Mart ayından beri en yüksek günlük vaka sayısı olan 397’yi gören Güney Kore’de vakaların özellikle başkent Seul etrafında tespit edildiği belirtildi.

ACI TABLOYU BAKAN DUYURDU
Fakat sağlık bakanlığı vaka sayısının artmasıyla birlikte Seul, Incheon şehirlerinde ve Geonggi bölgesinde yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verdi. 11 Eylül’e kadar lise son sınıf öğrencileri haricindeki bütün eğitimlerin internet ortamından yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Güney Kore’deki okulların girişine termal kamera yerleştirilmiş ve değerleri yüksek olan öğrenci ve çalışanlara müdahale edilmişti.

Mart ayından beri eğitimin sık sık ertelendiği ülkede vaka sayısının düşmesiyle birlikte 20 Mayıs-1 Haziran arasında okullar kademeli olarak tekrar açılmıştı. Ülkede son 2 haftada vakaların artmasıyla birlikte öğrenci ve öğretmenlerin de hastalığa yakalandığı duyuruldu.

Sağkık Bakanı Yoo Eun-hae, “Son iki hafta içerisinde Seul bölgesinde en az 150 öğrencide ve 43 okul çalışanında corona virüsü tespit edildi” dedi.

Görenler şoke oldu! Hastanede ölen çocuk, gömülürken dirildi! İlginizi Çekebilir Görenler şoke oldu! Hastanede ölen çocuk, gömülürken dirildi!
Çocuk Corona Cumartesi dizi Endonezya Güney Kore internet Kore öğrenci okul Ölüm Sağlık Sağlık Bakanlığı şeker şeker hastalığı son dakika yüz yüze