Corona virüsünde ölü sayısı 9 bini aştı! İşte son durum

Dünya genelinde 176 ülkede görülen corona virüsünde ölü sayısı 9 bin sınırını aştı. 225 bin vakaya ulaşan salgın nedeniyle 9 bin 276 kişi hayatını kaybetti. İtalya'nın Bergamo şehrinde çekildiği öne sürülen fotoğraflar sosyal medyanın gündemine oturdu. Onlarca kamyonun hastalık nedeniyle ölenlerin cesetlerini taşıdığı belirtiliyor.

Corona virüsünde ölü sayısı 9 bini aştı! İşte son durum

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra hızla yayılan corona virüsü dünya çapında etkisini sürdürüyor. Hastalıkla ilgili Avrupa’dan kötü haberler gelmeye devam ederken, Çinli yetkililer Aralık ayından beri salgınla mücadelede ilk kez ‘yerli yeni vaka’ tespit edilmediğini duyurdu.

İşte dünya genelinde virüsle ilgili son bilgiler:

İtalya: Çin dışında salgının en çok etki gösterdiği İtalya'da ölü sayısı hız kesmeden artmaya devam ediyor. Son paylaşılan rakama göre ölü sayısı 2 bin 503’ten 2 bin 978’e yükseldi. Toplam vaka sayısı 35 bin 713 olarak kayıtlara geçti.

İtalya’nın Bergamo şehrinde çekildiği öne sürülen fotoğraflarda, kamyonların hastalık nedeniyle ölenlerin cesetlerini yakma işlemleri için taşıdığı belirtiliyor.

Başbakan Conte, ülke genelindeki karantinanın ve kısıtlamaların süresinin uzatılabileceğini söyledi.

İran: Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur ülkedeki duruma ilişkin son rakamları güncelledi. Cihanpur’un aktardığına göre ölü sayısı 1135’ten 1284’e, toplam vaka sayısı 18 bin 407’ye yükseldi.

İspanya: Avrupa'da Fransa’yı geçerek en çok kayıp veren ikinci ülke olan İspanya'da toplam vaka 17 bin 147’ye, ölü sayısı ise 767’ye ulaştı.

TRUMP’TAN KRİTİK TEST KARARI

Fransa: 
Fransa'da son olarak açıklanan vaka sayısı 9 bin 134, ölü sayısı ise 264 olarak duyuruldu.

ABD: Başkan Donald Trump, corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında ABD’lilere ücretsiz olarak test yapılmasını öngören yasa tasarısını imzaladı. Ülkede vaka sayısı 9 bin 464, ölü sayısı 155’e ulaştı.

İNGİLTERE’DE OKULLAR TATİL

Birleşik Krallık: 
Ada genelinde görülen vaka sayısı 2 bin 626'ya, ölü sayısı 104'e yükseldi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, eleştirilerin hedefi olduğu okullarla ilgili tatil kararı aldı. Londra’da şehir genelinde karantina uygulanacağı öne sürülmeye başladı. 20 bin asker corona virüsüyle mücadele ve güvenlik gerekçesiyle görev yapacak.

Almanya: Ülkede vaka sayısı yaklaşık 3 bin artarak 12 bin 327’ye ulaşırken, ölü sayısı ise 2 artarak 28’e yükseldi.

RUSYA VE MEKSİKA’DA İLK ÖLÜM

Rusya, Malezya ve Meksika’da corona virüsü nedeniyle ilk ölümlerin gerçekleştiği, Fiji’de ilk vakaya rastlandığı açıklandı. Rusya’da hayatını kaybeden hastanın 79 yaşında bir kadın olduğu belirtildi.

Avustralya ve Yeni Zelanda, yabancı ülkelerden giriş ve çıkışları yasakladı.

Johns Hopkins University

 

 

Doktor Öz'den çok konuşulacak karantina tavsiyesi: Bol bol seks yapın İlginizi Çekebilir Doktor Öz'den çok konuşulacak karantina tavsiyesi: Bol bol seks yapın

 

 

Corona'ya yakalanan hemşire anlattı: Her şey burun akıntısıyla başladı İlginizi Çekebilir Corona'ya yakalanan hemşire anlattı: Her şey burun akıntısıyla başladı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Almanya asker Avrupa Avustralya Başbakan Çin Corona Donald Trump Dünya Fiji Fransa haberler İngiltere İran İspanya İtalya Ölüm Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika tatil
Loading...