Corona virüsünde son durum: Hindistan dehşeti yaşıyor! Yeni vakalarda üçüncü gün üst üste rekor

Corona virüsünün en çok etkilediği ülkelerden Hindistan, yeni vakaların artışında üç gündür üst üste rekor kırıyor. Ülkede son 24 saatte 14 bin 516 kişiye yeni tanı koyuldu.

Corona virüsünde son durum: Hindistan dehşeti yaşıyor! Yeni vakalarda üçüncü gün üst üste rekor

Resmi kayıtlara göre Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan corona virüsü dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. 9 milyon vaka sınırına dayanan salgında 460 binden fazla insan hayatını kaybetti.

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok noktada normalleşme adımları atılsa da, Dünya Sağlık Örgütü salgında en yüksek vaka artışının 150 binle dün kayıtlara geçtiğini açıkladı.

Çin’den sonra salgının yeni merkez üsleri olarak gösterilen ABD, Brezilya ve Rusya bu artışlarda başı çeken ülkeler olarak öne çıkıyor. Bu üçlünün hemen arkasında en çok vakanın görüldüğü dördüncü ülke olan Hindistan ise son üç gündür kırdığı rekorlarla gündemde.

BİR GÜNDE 189 BİN TEST

Perşembe günü 12 bin 881 ve cuma günü 13 bin 586’yla rekor kıran yeni vaka sayısı, bugün de 14 bin 516’yla çıtayı daha da yukarı çekti. Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı verilere göre ülkedeki toplam vaka sayısı ise 395 bin 48’e yükseldi.

Son 24 saatte 375 kişi hayatını kaybederken, toplam ölü sayısı 12 bin 948’e ulaştı. Yetkililer dünden bu yana yapılan test sayısının 189 bin, toplam test sayısının ise 6 milyon 616 bin 496 olduğunu açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden corona virüsü açıklaması: Aşıda onlara öncelik verilecek! İlginizi Çekebilir Dünya Sağlık Örgütü'nden corona virüsü açıklaması: Aşıda onlara öncelik verilecek!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Avrupa Brezilya Çin Corona Cuma Dünya Hindistan Normalleşme Perşembe Rusya Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...