Sözcü Plus Giriş

Dışişleri Bakanlığı’ndan Rus heyetle görüşmeyle ilgili açıklama!

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Bakan Yardımcımız Büyükelçi Sedat Önal ile RF Devlet Başkanı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve RF Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sergey Vershinin'in başkanlığındaki heyetlerarası görüşme bugün gerçekleştirilmiştir" denildi. Açıklamada ayrıca görüşmelere önümüzdeki hafta devam edilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.

Güncellenme: 07:47, 09/02/2020
Dışişleri Bakanlığı’ndan Rus heyetle görüşmeyle ilgili açıklama!

Dışişleri Bakanlığı’ndan Rus heyetle gerçekleştirilen görüşmelere ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlığında Dışişleri Bakanlığı, MSB, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli İstihbarat Başkanlığı ile RF Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi S. Verşinin ve RF Devlet Başkanı'nın Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi A. Lavrentiev başkanlığında, RF askeri ve istihbarat makamları temsilcilerinden oluşan karma heyetler arasında iki tur halinde 3 saatlik görüşmeler yapıldı.

* Heyetler arası görüşmelerde İdlip'teki durum ele alındı, sahada bir an önce sükunet sağlanması ve siyasi sürecin ilerletilmesi için atılabilecek adımlar üzerinde duruldu.

Açıklamada ayrıca, görüşmelere önümüzdeki hafta devam edilmesinin kararlaştırıldığı da belirtildi. İHA

İlginizi ÇekebilirReuters duyurdu: Rejim güçleri, İdlib'deki kritik noktaya girdiReuters duyurdu: Rejim güçleri, İdlib'deki kritik noktaya girdi
Yayınlanma Tarihi:21:01,