Sözcü Plus Giriş

Donald Trump’tan Corona virüsü açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Corona virüsü taşıdığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Trump, kendisini iyi hissettiğini belirterek, "Corona virüsü için test yaptırmadım. Beyaz Saray doktoru test yaptırmak için hiçbir neden görmediğini söyledi" dedi.

21:07 -
Donald Trump’tan Corona virüsü açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine Corona virüsü bulaşıp bulaşmadığına dair herhangi bir endişesinin olmadığını belirtti.

Trump, “Bunun çok önemli bir durum olduğunu sanmıyorum. Olduğuna inansaydım yaptırırdım. Test yaptırmak için hiçbir neden hissetmiyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray doktoruna muayene olduğunu ifade eden Trump, “Müthiş bir adam, çok yetenekli. Test yaptırmak için hiçbir neden görmediğini söyledi. Hiçbir belirti yok, hiçbir şey yok” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz ay Washington’daki Muhafazakar Politik Eylem Konferansı’nda (CPAC) Corona virüsü testinin pozitif sonuç verdiği belirtilen bir kişiyle temas kurduktan sonra karantinaya alınan en az 3 kişiyle yakın zamanda temas kurduğu biliniyor.

Ayrıca birkaç gün önce Trump’ın el sıkıştığı ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Doug Collins de Corona virüsü nedeniyle karantina altında bulunuyor. (İHA)

İLGİLİ HABERCorona virüsü paniği büyüyor: Trump'ın katıldığı etkinlikte hasta çıktıCorona virüsü paniği büyüyor: Trump'ın katıldığı etkinlikte hasta çıktı İLGİLİ HABERBir günde 168 kişi daha öldüBir günde 168 kişi daha öldü
Son güncelleme: 15:40 12.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more