Sözcü Plus Giriş

Dr. Öz’den corona virüsü uyarısı

Amerika’nın tanınmış ünlü doktorlarından Mehmet Öz katıldığı televizyon programında  yapılması gereken ilk şeyin evin sınırlarını kapamak olduğunu söyledi.

Tayfun HOPALI / ABD
07:32 -
Dr. Öz’den corona virüsü uyarısı

Katıldığı bir TV programında konuşan Doktor Öz, “Genç insanların,  yayınlanan mesajları algılamasından etkilendim. Bazı istisnalar var. Bir balonun içinde yaşıyorlardı, evlere kapanacaklarını duyduğunda üniversitede okuyan oğlum, ilk kapatılan okullardan biri olan Harvard’a gidiyordu, şaşırdılar. Ama yaklaşık 48 saat boyunca olanları izledikten sonra tehlikeyi fark ettiler. Bu olay çok önemli. Genç neslimizin aslında yetişkin olma ve katkıda bulunma şansı” diye konuştu.

İLGİLİ HABERDoktor Öz'den çok konuşulacak karantina tavsiyesi: Bol bol seks yapınDoktor Öz'den çok konuşulacak karantina tavsiyesi: Bol bol seks yapın

Mehmet Öz ayrıca dışarıdan gelen kutulara karşı insanların tedbirli olmalarını, ayakkabılarını kapıda çıkarmalarını, dışarıda giydikleri kıyafetleri yıkamalarını ve dışarıdan getirdikleri yiyecek kaplarından kurtulmalarını tavsiye ederek, “Ama yapılması gereken ilk şey evinizin sınırlarını kapatmaktır” dedi.

Son güncelleme: 11:19 26.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more