Erdoğan’dan Biden’a tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de başkanlık seçimini kazanan Joe Biden'a tebrik mesajı gönderdi. Erdoğan mesajında "Ülkelerimiz arasındaki güçlü iş birliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum" dedi.

Erdoğan’dan Biden’a tebrik mesajı

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de başkanlık seçimini kazanan Joe Biden’a tebrik mesajı gönderdi.

Erdoğan, “Sayın Seçilmiş Başkan” diyerek başladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

* Seçim sonuçlarının, dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

* Başkan Yardımcılığınız sırasında da birçok vesileyle görüştüğümüz gibi, Türkiye-ABD ilişkileri köklü temellere dayanan stratejik bir nitelik taşımaktadır.

* Günümüzde küresel ve bölgesel düzeyde karşılaştığımız sınamalar, ortak çıkarlar ve değerlere dayalı bu ilişkilerimizi daha da geliştirmemizi ve güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır.

* Önümüzdeki dönemde ABD yönetimiyle bu doğrultuda yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum.

* Seçim başarınızı tebrik ediyor, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletiyorum.

Seçim zaferini geçtiğimiz günlerde ilan eden Joe Biden'ı Erdoğan'ın tebrik etmemesi bugün çok sayıda uluslararası medya kuruluşu tarafından haberleştirilmişti.

ERDOĞAN TRUMP’A DA MESAJ GÖNDERDİ

Erdoğan, seçimlerle ilgili Donald Trump'a da bir teşekkür mesajı gönderdi. Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

* Sayın Başkan, ülkenizde gerçekleştirilen seçimlerin dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

* Resmi seçim sonuçları ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve kararlı vizyon için teşekkür ederim.

* Ülkelerimiz arasındaki tarihi dostluk, ortaklık ve müttefiklik ilişkilerinin bu güçlü zemin üzerinde daha da ilerletilmesi karşılıklı çıkarlarımızın bir gereği olup, Türkiye olarak önümüzdeki dönemde de bu yönde her türlü çabayı sarf edeceğimizden emin olmanızı isterim.

* Bu vesileyle, her zamanki sıcak dostluğunuz için bir kez daha içtenlikle teşekkür eder, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletirim.

Biden'ı tebrik etmeyen liderler gündem oldu: Erdoğan, Trump'tan çok faydalanmıştı İlginizi Çekebilir Biden'ı tebrik etmeyen liderler gündem oldu: Erdoğan, Trump'tan çok faydalanmıştı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...