Ermenistan’dan Gence ve Mingeçevir’e füze saldırısı: 12 ölü

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentine füze saldırısı düzenledi. Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamada, Ermenistan’ın Gence'deki sivil yerleşim birimlerine yönelik füzeli saldırısında 12 sivilin hayatını kaybettiği ve 40’dan fazla kişinin ise yaralandığı belirtildi.

İşgalci Ermenistan’ın Azerbaycan’daki sivillere yönelik saldırıları sürüyor. Ermeni ordusunun Gence ve Mingeçevir’e düzenlediği füze saldırısında bölgeye 2 füze isabet etti.

ONLARCA AİLENİN YAŞADIĞI BİNA YIKILDI 

Ermeni güçlerinin Gence’ye attığı füzelerden biri, çok katlı binaya isabet etti. Onlarca ailenin yaşadığı bina tamamen yıkıldı. Enkaz altında kalan sivilleri kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Foto: İHA

Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev yaptığı açıklamada, saldırının SCAD füzesi ile yapıldığını duyurdu.

 

Ermenistan yine Azerbaycan'da sivilleri vurdu: Terter'de ölü ve yaralılar var... İlginizi Çekebilir Ermenistan yine Azerbaycan'da sivilleri vurdu: Terter'de ölü ve yaralılar var... Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan savaş suçu işliyor İlginizi Çekebilir Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan savaş suçu işliyor