Sözcü Plus Giriş

Filistin lideri Mahmud Abbas’tan Kudüs hamlesi!

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın iki hafta içinde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Orta Doğu Barış Planı'na bir tasarıyla karşı çıkacağı bildirildi.

Güncellenme: 14:51, 01/02/2020
Filistin lideri Mahmud Abbas’tan Kudüs hamlesi!

Filistin’in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansour, BM Genel Merkezi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Başkan Abbas iki hafta içinde BM Güvenlik Konseyi’ne gelerek Filistin halkı ve liderliğinin, Trump yönetiminin Filistin halkının haklarına karşı saldırısına tepkisini bir tasarıyla uluslararası toplumun önüne sunacak” dedi.

Dün ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte “Yüzyılın Planı” adını verdiği Orta Doğu Barış Planı’nı açıkladı.

Planda Kudüs’ün bölünmemiş bir şekilde İsrail’in başkenti olması öngörülüyor.

Filistin’e ‘koşullu’ bir bağımsız devletin vadedildiği planda, koşulların yerine getirilmesi için 4 yıllık bir süre tanınıyor.

İLGİLİ HABER  Donald Trump 'Yüzyılın Anlaşması'nı açıkladı Donald Trump ‘Yüzyılın Anlaşması’nı açıkladı

İlginizi Çekebilir Donald Trump 'Yüzyılın Anlaşması'nı açıkladı Donald Trump 'Yüzyılın Anlaşması'nı açıkladıİlginizi ÇekebilirKudüs'ün tarihi ve önemi... Kudüs neden önemli?Kudüs'ün tarihi ve önemi... Kudüs neden önemli?

 

 

Yayınlanma Tarihi:23:52,