Sözcü Plus Giriş

Hindistan’da salgının başından bu yana en büyük artış

Hindistan'da corona virüsü salgınının başından bu yana 5 bin 611'le en yüksek yeni günlük vaka kayıtlara geçti.

Sozcu.com.tr
09:41 -
Hindistan’da salgının başından bu yana en büyük artış

Corona virüsü salgınının Rusya’yla birlikte etkisini sonradan artırdığı ülkelerden Hindistan’da üst üste rekorlar yaşanıyor. Dünyanın en kalabalık ikinci nüfusuna sahip olan ülkede, dün 100 bin vaka sınırı aşılmıştı.

Bugün gelen son verilerde ise günlük yeni vaka sayısında salgının başından bu yana en yüksek seviye görüldü. Aile ve Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre son 24 saatte 5 bin 611 yeni vaka kayıtlara geçti. Böylelikle toplam vaka sayısı 106 bin 750’ye yükseldi. Hindistan bu alanda İran’ın hemen arkasında 11. sırada bulunuyor.

Resmi rakamlara göre 3 bin 303 kişinin corona virüsüne bağlı olarak hayatını kaybettiği ülkede salgından en ağır etkilenen bölge ise batı eyaletlerinden Maharaştra. Söz konusu eyalette 37 bin 136 vaka ve 1325 can kaybı olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERCoronanın diğer yüzü! Yolda doğurup 160 kilometre yürüdüCoronanın diğer yüzü! Yolda doğurup 160 kilometre yürüdü

 

İLGİLİ HABERHindistan'da karantina dehşeti! Okul binasında kalan kadına tecavüz ettilerHindistan'da karantina dehşeti! Okul binasında kalan kadına tecavüz ettiler
Son güncelleme: 10:29 24.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more