Sözcü Plus Giriş

İngiltere’de corona virüsü sayısı artıyor: Prefabrik morg yaptılar

Dünya çapında 8987 kişinin ölmesine sebep olan corona virüsü İngiltere'de de panik yaratıyor... Salgının patladığı günden beri 104 kişinin yaşamını yitirdiği İngiltere'nin başkenti Londra'da dün alelacele morg yapıldı. The Times'ın haberinde morgun kapasitesinin 215 olduğu belirtildi.

Sozcu.com.tr
13:29 -
İngiltere’de corona virüsü sayısı artıyor: Prefabrik morg yaptılar

İngiltere’nin saygın gazetelerinden The Times, başkent Londra’da corona virüsü ile ilgili hummalı bir çalışma olduğunu yazdı. Gazete, Westminster’da ufak bir çadırın olduğu prefabrik bir yapı kurulduğunu aktardı.

İLGİLİ HABERCorona virüsünde ölü sayısı 9 bine dayandı! İşte son durumCorona virüsünde ölü sayısı 9 bine dayandı! İşte son durum

104 kişinin yaşamını kaybettiği ve 2626 kişinin de enfekte olduğu corona virüsünden yaşamını yitirenlerin gönderileceği morgun kapasitesinin önümüzdeki süreçte 215’e çıkarılacağı belirtildi. Adli vaka merkezinin yanında kurulan merkezin kapasitesinin hafta sonu artırılacağı belirtildi.

Yetkililer, başkentin farklı noktalarına bu tür mobil morglar inşa edileceğini açıkladı. The Times, gelecek haftalarda mevcut hastanelerin morglarının da genişleteceğini yazdı. Corona virüsünün İngiltere’de en çok etkilediği şehir olan Londra’da 953 kişi enfekte olmuş vaziyette. Ülkede yaşanan ölümlerden en az 35’inin Londra’da olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERDSÖ'den corona efsanelerine yanıt: Türkiye'de de çok paylaşılan iddiaları yalanladılarDSÖ'den corona efsanelerine yanıt: Türkiye'de de çok paylaşılan iddiaları yalanladılar

Westminster Şehir Konseyi Sözcüsü, “Bu bir önlem adımı ve benzer adımlar Londra’nın genelinde de uygulanacak” dedi.

Son güncelleme: 17:45 21.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more