İngiltere’de şok gelişme: Bir günde 938 kişi öldü!

Corona virüsü salgını Avrupa'da hızla yayılmaya devam ediyor. Salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İngiltere'de son 24 saatte 938 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan yoğun bakıma alınan Başbakan Boris Johnson'un durumunun iyiye gittiği bilgisi verildi.

İngiltere’de şok gelişme: Bir günde 938 kişi öldü!

Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül corona virüsü Avrupa’da bilançoyu ağırlaştırıyor.

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 938 kişinin hayatını kaybetmesiyle virüse bağlı ölü sayısının 7 bin 97’ye yükseldiği bildirildi.

Ülke genelinde 5 bin 491 yeni vakanın kayda geçtiği, toplam vaka sayısının 60 bin 733’e ulaştığı belirtildi.

Maliye Bakanı Rishi Sunak gerçekleştirdiği basın toplantısında corona virüsü nedeniyle yoğun bakımda ikinci gecesini geçiren Başbakan Boris Johnson için “iyileşiyor” açıklamasında bulundu.

Sunak, “Başbakan mükemmel bir bakım alıyor ve durumu iyileşiyor. Yatakta oturuyor ve klinik ekip ile iletişim kurarken olumlu davranıyor” dedi.

Maliye bakanı Rishi Sunak corona virüsü nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşan İngiltere halkının hükümet tarafından destekleneceğini hatırlatırken hayır kurumlarına 750 bin İngiliz Sterlini yardım yapılacağını aktardı. (İHA)

Dikkat çeken açıklama: Corona gelecek yıla kadar sürecek! İlginizi Çekebilir Dikkat çeken açıklama: Corona gelecek yıla kadar sürecek! Öldükten sonra corona testi pozitif çıktı! İlginizi Çekebilir Öldükten sonra corona testi pozitif çıktı!
Antalya Avrupa Başbakan Çin Corona Hükümet İngiltere Kuveyt Maliye Bakanı Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika