İngiltere’de bir günde 740 can kaybı! Karantina süresi uzatıldı

İngiltere'de corona virüsü nedeniyle son 24 saatte 740 kişi daha hayatını kaybetti. Öte yandan ülkede corona salgınıyla mücadele kapsamında kısmi karantina uygulamasının 3 hafta uzatılmasına karar verildi.

İngiltere’de bir günde 740 can kaybı! Karantina süresi uzatıldı

Corona virüsünün en çok etkilediği ülkelerin başında gelen İngiltere'de tablo giderek ağırlaşıyor.

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte virüsle ilgili elde edilen verileri kamuoyuyla paylaştı. Günlük can kaybı sayısı düne göre artış gösterdi. Reuters’ın aktardığına göre dün 651 olarak kayıtlara geçen günlük kayıp, bugün 740’a yükseldi.

Böylelikle ülke genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 396’ya ulaştı.

Hayatını kaybedenlerin yaş aralığı 45-93 olarak kayıtlara geçerken, 40 kişinin altta yatan bir sağlık sorunu olmadığı belirtildi.

Britanya genelindeki toplam can kaybı ise 13 bin 729’a ulaştı.

KISMİ KARANTİNA UYGULAMASI UZATILDI

Öte yandan ülkede corona salgınıyla mücadele kapsamında kısmi karantina uygulamasının 3 hafta uzatılmasına karar verildi.

İngiliz basını bu iddiayla çalkalanıyor: Her şey orada başladı İlginizi Çekebilir İngiliz basını bu iddiayla çalkalanıyor: Her şey orada başladı

 

Reuters hastaneden görüntüledi! İşte İstanbul'da corona virüsüyle yoğun mücadele İlginizi Çekebilir Reuters hastaneden görüntüledi! İşte İstanbul'da corona virüsüyle yoğun mücadele

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona hastane İngiltere istanbul Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...