Sözcü Plus Giriş

İngiltere’den flaş corona virüsü kararı!

İngiliz hükümetinin Kovid-19 tasarısının imzalanmasının ardından kritik bir karar alındı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un corona virüsü nedeniyle hastalanması durumunda görevi Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın devralacağı bildirildi.

17:55 -
İngiltere’den flaş corona virüsü kararı!

Corona vak’asının 5 bin 683'e hayatını kaybedenlerin sayısının 281'e yükselmesi ile ülke genelinde önlemler de arttırılıyor.

Ülke genelinde restoran, kafe, bar ve eğlence merkezlerinin kapatılma kararı alındı. Başkent Londra'da Cuma günü yürürlüğe giren kararla birlikte adeta hayalet bir şehir haline büründü.

Yaklaşık 10 milyon kişinin yaşadığı Londra'da hükümet tarafından açıklanan son kararla birlikte Londra halkı evlerine çekildi.

DİKKAT ÇEKEN BİR KARAR DAHA ALINDI

Öte yandan İngiliz basınında yer alan haberlere göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson´ın Sözcüsü, Johnson´ın hasta olması durumunda Dışişleri Bakanı Dominic Raab´ın görevi devralacağını duyurdu. Sözcü ayrıca, Raab´ın da hasta olması durumunda başbakanın, bakanlarından herhangi birisine sorumluluk verme yetkisine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan, Johnson´ın koronavirüs (Covid-19) semptomları taşımadığı ve öksürmeye başlayan Raab´ın da virüs testinin iki kez negatif çıktığı belirtildi.

Sözcü, Jonhson´ın Kabine üyelerinin, sosyal mesafe tedbirlerine uymak için resmi konut ve ofislerin bulunduğu Downing Street´ten ayrılacağını da belirterek, yarın yapılacak Kabine toplantısına birçok bakanın uzaktan katılacağını açıkladı.

Sözcü “Şimdi ve gelecekte Kabine bakanlarının büyük bölümünün telekonferans yoluyla katılım sağlayacağını bekliyorum” ifadelerini kullandı (DHA/İHA)

İLGİLİ HABERBoris Johnson'ın babası Fransız vatandaşlığına başvurduBoris Johnson'ın babası Fransız vatandaşlığına başvurdu İLGİLİ HABERİngiltere'de tansiyonu yükselten gelişme! En genç vaka hayatını kaybettiİngiltere'de tansiyonu yükselten gelişme! En genç vaka hayatını kaybetti
Son güncelleme: 09:55 25.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more