İngiltere’den Türkiye’ye muafiyet kararı…

İngiltere, 56 ülkeden gelecek olan yolcuların 14 günlük karantina uygulamasından muaf tutulacağını açıkladı. Ülkeler arasında Türkiye de yer aldı.

İngiltere’den Türkiye’ye muafiyet kararı…

İngiltere'de corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemler kademeli olarak gevşetilmeye devam ediyor.

İngiltere hükümeti, 56 ülkeden gelecek olan yolcuların 14 günlük karantinadan muaf tutulacağını açıklarken, uygulamanın 10 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu.

Karantinadan muaf olan ülkeler arasında Andorra, Almanya, Yunanistan, Polonya, Avusturya, Avustralya, Sırbistan, Macaristan, Belçika, İtalya, İspanya, Hırvatistan, İzlanda, Çek Cumhuriyeti, Lihtenştayn, Danimarka, Lüksemburg, Litvanya, İsviçre, Malta, Türkiye, Finlandiya, Monako, Vatikan, Fransa, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, Avustralya, Japonya, Güney Kore ve Hong Kong bulunuyor.

Hükümet, bu ülkeler dışında İngiltere'ye gelenlerin kendilerini 14 günlük karantinaya almasının zorunlu olduğunu açıkladı.

Öte yandan İngiltere, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 75 ülkeye uçuş yasağını kaldırmaya hazırlanıyor. (İHA)

 Avrupa Birliği açıkladı! Listede Türkiye yok İlginizi Çekebilir Avrupa Birliği açıkladı! Listede Türkiye yok

 

Almanya Avrupa Avrupa Birliği Avustralya Avusturya Belçika Çek Cumhuriyeti Cezayir Çin Corona Danimarka Fas feribot Finlandiya Fransa Güney Kore Hükümet İngiltere son dakika Türkiye