İran’dan flaş açıklama: Güncel corona verilerini paylaştılar

Corona virüsünün en çok etkilediği ülkelerden biri olan ve Orta Doğu'da bu salgından en çok zarar gören ülkelerden biri haline gelen İran, son 24 saat içerisinde güncellenen verileri kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamada aülkedeki vaka sayısı 82.211'e çıktı. Ülkede toplam ölüm sayısı da 5118'e çıktı. Önceki gün 73 insanın öldüğü ülkede 1374 yeni vaka açıklanmıştı.

İran’dan flaş açıklama: Güncel corona verilerini paylaştılar

İran’da son 24 saatte corona virüsü (Covid-19) nedeniyle 87 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 5 bin 118´e yükseldi. Alışveriş merkezlerinin yarından itibaren yeniden faaliyetine izin verildi.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, son bir günde bin 343 kişide corona virüsü tespit edildiğini, hastalığa yakalanan kişi sayısının 82 bin 211´e yükseldiğini söyledi. 23 Mart´tan bu yana en az vaka sayısı bugün tespit edildi.

Ülkede corona virüsüne yakalandıktan sonra iyileşenlerin toplam sayısı bugün itibariyle 57 bin 23´e ulaştı.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün Corona Virüsüyle Ulusal Mücadele Kurulu´nda yaptığı konuşmada, yarından itibaren ülkede `orta riskli´ olarak tanımlanabilecek işletmelerin yeniden faaliyete başlayabileceğini bildirdi.

Bu kapsamda, corona virüsü tedbirleri kapsamında kapalı tutulan alışveriş merkezleri ve üstü kapalı çarşıların yeniden açılmasına izin verildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Covid-19 Cumhurbaşkanı İran Ölüm Orta Doğu Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...