İran’dan korkutan corona açıklaması: 13 yeni vaka daha tespit edildi

İran Sağlık Bakanlığı, ülkeye sıçrayan corona virüsüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakanlık, virüsle ilgili 13 yeni vaka daha tespit edildiğini duyurdu. Komşuda yaşanan paniğin ardından Sağlık Bakanı Koca açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "İran'dan gelen tüm yolcular sınır kapısında sağlık kontrolünden geçiriliyor" dedi.

İran’dan korkutan corona açıklaması: 13 yeni vaka daha tespit edildi

Çin’in Wuhan kentinde başladıktan kısa bir süre sonra küresel bir korkuya sebep olan corona virüsü ile ilgili korkutan bir açıklama geldi… Türkiye’nin Doğu sınırındaki komşusu İran’dan corona virüsü ile ilgili yeni açıklamalar uluslararası haber ajanslarının gündemine oturdu.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kianush Jahanpur, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada 13 yeni corona virüs vakasının tespit edildiğini açıkladı. Twitter üzerinden gelişmeleri duyuran Jahanpur, iki kişinin ise yaşamını kaybettiğini duyurdu.

Fotoğraf: Reuters

Jahanpur, “Yeni vakaların 7’si Kum’da, dördü Tahran’da, ikisi Gilan’da görüldü” ifadesini kullandı.

İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 5’E YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Koca, İran Sağlık Bakanı Said Nameki’nin Corona virüsünden hayatını kaybedenlerin sayısının 5’e yükseldiğini söylediğini açıkladı.

Corona virüsü paniği: Bir ülkede daha çıktı İlginizi Çekebilir Corona virüsü paniği: Bir ülkede daha çıktı

TÜRKİYE’DEN FLAŞ AÇIKLAMA

Yaşananların ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Koca, “Sağlıklı olduklarını belirten bir belge ve son 14 günde Kumkent’e uğrayanları içeri almamayı talep ettik. Pazar itibariyle uygulamaya girmiş olacak. İran’dan gelen tüm yolcular sınır kapısında sağlık kontrolünden geçiriliyor” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, “Hastalık bulgusu olan yolcuları sınırdan içeri almamaya dünden itibaren başladık. İran Sağlık Bakanı, şüpheli vakanın 750 olduğunu 18 vakada pozitif corona virüsü bulunduğunu ve 5 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi” ifadelerini kullandı.

Corona virüsü salgınının asıl sebebi bulundu! İlginizi Çekebilir Corona virüsü salgınının asıl sebebi bulundu!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona Haber İran Lübnan pazar Reuters Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika sosyal medya Tahran Türkiye Twitter
Loading...