Sözcü Plus Giriş

İspanya Başbakanı Sanchez’ın eşinde corona çıktı

Corona virüsü dünya siyasetini vurmaya devam ediyor. Kanada Başbakanı Trudeau'nun eşinin ardından bu kez İspanya'da Başbakan Pedro Sanchez'in eşi María Begoña Gómez Fernández'de corona virüsü tespit edildi.

Sozcu.com.tr
08:17 -
İspanya Başbakanı Sanchez’ın eşinde corona çıktı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra hızla yayılan ve dünya çapında bir krize yol açan corona virüsü paniği katlanarak büyüyor. Neredeyse görülmedik ülke kalmayan virüsle ilgili ardı ardına önlemler alınsa da, kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun eşi Sophie Grégoire Trudeau’ya corona virüsü teşhisi konulmasının ardından çift karantina altına alınmıştı.

Benzer bir haber bu kez İspanya’dan geldi. Başbakan Pedro Sanchez’in eşi María Begoña Gómez Fernández’e yapılan corona virüsü testleri pozitif çıktı. Başbakanlık kaynaklarından yapılan açıklamada çiftin durumunun iyi olduğu ve gözetim altında tutuldukları belirtildi.

EN ÇOK KAYIP VEREN DÖRDÜNCÜ ÜLKE

Virüsün Çin dışında en çok etkilediği ülkeler İtalya, İran ve İspanya olarak dikkat çekiyor. Avrupa’da salgının ortaya çıktığı ilk günlerde listede gerilerde yer alan İspanya, son günlerde Fransa’yı geçerek Avrupa’da virüsün en çok görüldüğü ikinci ülke oldu.

Dünya genelinde dördüncü sırada yer alan İspanya’da toplam ölü sayısı 196’ya yükseldi. Global anlamda bakıldığında ise worldometers’ın verilerine göre ölü sayısı 5 bin 959’a, toplam vaka ise 158 bine ulaştı.

İLGİLİ HABERCorona virüsü dünya siyasetini de vurdu! Onlarca isim karantinadaCorona virüsü dünya siyasetini de vurdu! Onlarca isim karantinada

 

İLGİLİ HABERCorona virüsüyle savaşan sağlık çalışanları anlattı: Düşmanı tanımadığımız bir savaşCorona virüsüyle savaşan sağlık çalışanları anlattı: Düşmanı tanımadığımız bir savaş
Son güncelleme: 18:17 19.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more