İspanya’dan flaş corona virüsü açıklaması

Corona virüsünden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan İspanya'da corona virüsü ile ilgili güncel veriler kamuoyu ile paylaşıldı. Önceki gün 565 insanın yaşamını kaybettiği ülkede son 24 saat içerisinde 410 insanın öldüğü açıklandı. Ülke genelindeki vaka sayısı da 191 bin 726'dan 4 bin 218 artarak 195 bin 944'e çıktı.

İspanya’dan flaş corona virüsü açıklaması

Corona virüsü salgınının en sert vurduğu ülkelerin başında gelen İspanya’dan yüzleri güldüren açıklama geldi…

İspanya Sağlık Bakanlığı son 24 saat içerisinde ülkede corona virüsüne bağlı ölüm sayısının 410 olduğunu duyurdu. Önceki gün bu sayı 565’ken ülke genelinde corona virüsü yüzünden ölenlerin sayısı 20 bin 453’e çıktı.

VAKA SAYISI 195 BİNİ GEÇTİ
Öte yandan yapılan açıklamada ülke genelinde corona virüsü vaka sayısı 4 bin 218 artarak 191 bin 726’dan 195 bin 944’e çıktı.

Bu verilerle birlikte İspanya, dünyada corona virüsü vaka sayısının en çok görüldüğü ikinci ülke oldu. Bu kategoride ABD’den sonra ikinci sırada olan İspanya, corona virüsüne bağlı ölüm sayısında da ABD ve İtalya’nın ardından üçüncü sırada yer alıyor.

Ünlü oyuncunun corona virüsünden bacağı kesildi İlginizi Çekebilir Ünlü oyuncunun corona virüsünden bacağı kesildi

Açıklanan verilere göre corona virüsünden ölenlerin sayısındaki artış 22 Mart’tan beri en düşük seviyeye düştü. Reuters haber ajansı, bu düşüşün sebebi olarak Mart ayının ortasından beri uygulanan sıkı kısıtlama ve yasaklamaları gösterdi.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, cumartesi günü yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağının 9 Mayıs’a kadar uzatılmasını istediğini söylemişti. Yapılan açıklamada yeni kısıtlamaların daha esnek olmasını istediğini söyleyen Sanchez, “En zor anları geride bıraktık. Başardıklarımız halen yetersiz ve bunların ötesinde de kırılgan. Bunları ani kararlarla riske atamayız” demişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Corona Cumartesi Haber İspanya İtalya Ölüm Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...