İspanya’dan iyi haber: Günler sonra düştü!

İspanya'da corona virüsüne bağlı günlük ölü sayısı, 3 gün arttıktan sonra 1 ayın en düşük seviyesini gördü. Son 24 saatte 367 kişi hayatını kaybetti. İspanya'da son 24 saat içerisinde yaşanan tek iyi gelişme bu değildi... Resmi verilere göre son 24 saat içerisinde hastalığı yenenlerin sayısı son 24 saatte hasta olanların sayısını geçti.

İspanya’dan iyi haber: Günler sonra düştü!

Corona virüsünün en çok can kaybına yol açtığı üçüncü ülke olan İspanya'da, son 24 saatteki veriler kamuoyuna duyuruldu. Reuters'ın Sağlık Bakanlığı'ndan aktardığı bilgilere göre, günlük can kaybı sayısı üç gün artmasının ardından nihayet düşüş gösterdi.

21 Nisan'da 430, 22 Nisan’da 435 ve dün 440 olarak açıklanan ölü sayısı bugün 367 olarak kayıtlara geçti. Reuters’ın haberine göre bu ülkede son 1 aydaki en düşük rakam.

2 NİSAN’DA ZİRVE YAPMIŞTI

Son rakamlarla birlikte ülke genelinde corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 22 bin 157'den 22 bin 524’e yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 6 bin 740 artarak 213 bin 24’ten 219 bin 764’e ulaştı.

İspanya'da günlük can kaybı sayısı 2 Nisan'da rekor kırarak 950'ye kadar çıkmıştı.

Associated Press’in haberinde ise İspanya’da ilk defa günlük günlük corona virüsünden iyileşen sayısı corona virüsü tespit edilen sayısını geçti. İspanya Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Acil Sağlık Merkezi Koordinatörü Fernando Simon, son 24 saat içerisinde yeni vaka sayısının 2 bin 796 olduğunu fakat hastalığı yenenlerin sayısının ise 3 bin 105 olduğunu dile getirdi.

Simon, “Bütün çabalarımızla birlikte salgın hastalık olmasını istediğimiz yere gelmeye başladı” ifadesini kullandı. Öte yandan bugün İspanya’nın 17 bölgesi ve merkezi hükümet bir toplantı yaparak 6 haftalık sokağa çıkma yasağının nasıl gevşetileceğini masaya yatıracak.

Genç modelin corona kabusu! Ülkede onun gibisi görülmedi İlginizi Çekebilir Genç modelin corona kabusu! Ülkede onun gibisi görülmedi

 

Çarpıcı corona araştırması: Tekrarlıyor ama... İlginizi Çekebilir Çarpıcı corona araştırması: Tekrarlıyor ama...

 

Ünlü sunucuya canlı yayın şoku! Sevgilisi banyoya girince... İlginizi Çekebilir Ünlü sunucuya canlı yayın şoku! Sevgilisi banyoya girince...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
canlı canlı yayın Corona Facebook Güney Kore Haber Hükümet İspanya İtalya Kore Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...