İtalya, Almanya, Fransa ve Hollanda aşı konusunda anlaştı! Teslimat için tarih verildi

İngiliz ilaç firması AstraZeneca İtalya, Almanya, Fransa ve Hollanda ile corona virüsü aşısı üzerine anlaşma sağladıklarını açıkladı. Şirket Japonya, Çin, Brezilya ve Rusya ile de görüştüklerini belirtti.

İtalya, Almanya, Fransa ve Hollanda aşı konusunda anlaştı! Teslimat için tarih verildi

Avrupalı ilaç firması Astra Zeneca, ürettiği corona virüsü aşısının satışı konusunda Almanya, Fransa, İtalya ve Hollanda ile anlaştığını duyurdu.

İngiltere tabanlı şirket corona virüsüne karşı geliştirdikleri aşının, teslimatı 2020 yılının sonunda olmak üzere Almanya, Fransa, İtalya ve Hollanda ile anlaşma sağlandığını açıkladı.

AŞI OXFORD’DA ÜRETİLDİ

400 milyon doza kadar çıkan bir anlaşmanın sağlandığını belirten şirket yetkilileri başlangıç olarak kâr amaçlı bir satışın söz konusu olmadığını belirtti.

Oxford Üniversitesi’nin laboratuvarlarında geliştirilen aşının kısa bir süre içinde bütün Avrupa ve sonrasında dünyada erişilebilir olacağı ifade ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İtalyan Sağlık Bakanı Speranza, aşının sonbaharın sonlarına doğru tamamlanmasını beklediklerini söyledi.

Prof. Dr. Ateş Kara'dan çok önemli corona virüsü aşısı açıklaması! İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Ateş Kara'dan çok önemli corona virüsü aşısı açıklaması!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Astra Avrupa Bilim Corona Fransa Hollanda İngiltere İtalya Sağlık Sağlık Bakanı son dakika söz
Loading...