İtalya’da Corona virüsü nedeniyle ölü sayısı bini aştı

İtalya'da Corona virüsü salgını nedeniyle ölü sayısının 1016'ya, karantina altına alınanların sayısının da 15 bin 133'e yükseldiği açıklandı.

İtalya’da Corona virüsü nedeniyle ölü sayısı bini aştı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 116’dan fazla ülkeye yayılan Corona virüsüyle ilgili haberler art arda geliyor.

Reuters’te yer alan habere göre, Dünya’da Çin’den sonra Corona virüsünden en çok etkilenen ülke olan İtalya’da, virüs nedeniyle ölü sayısı son 24 saatte 189 artarak 1016’ya yükseldi.

İtalya Sivil Savunma Ajansı tarafından yapılan açıklamada, karantinaya altına alınan toplam vaka sayısının 12 bin 462’den 15 bin 113’e yükseldiği belirtildi.

Dünya genelinde ise Corona virüsü nedeniyle, 5 bine yakın kişi hayatını kaybetti, 133 binden fazla insan ise karantina altına alındı.

 

İtalya'da eczane ve marketler dışındaki bütün dükkanlar kapatılıyor! İlginizi Çekebilir İtalya'da eczane ve marketler dışındaki bütün dükkanlar kapatılıyor! Chiara Ferragni İtalya'da corona virüsünün hızla arttığını, böyle giderse hasta seçmeye başlanacağını belirtti İlginizi Çekebilir Chiara Ferragni İtalya'da corona virüsünün hızla arttığını, böyle giderse hasta seçmeye başlanacağını belirtti

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Başbakan Çin Corona Dünya haberler İtalya para Reuters son dakika sosyal medya
Loading...