Sözcü Plus Giriş

Kasım Süleymani’nin öldürüldüğü saldırı sonrası flaş detay!

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile Şii Haşdi Şabi örgütü yöneticilerinden Ebu Mehdi el-Mühendis'in öldürüldüğü hava saldırısına ait görüntüler gelmeye devam ediyor. Sosyal medyada Süleymani'ye ait olduğu öne sürülen bir kare yayınladı. 

Sozcu.com.tr
09:52 -
Kasım Süleymani’nin öldürüldüğü saldırı sonrası flaş detay!

62 yaşındaki Süleymani’nin cansız bedenini yansıttığı iddia edilen fotoğrafta, parmağında yüzük olan bir el görünüyor. Cesedin parmağındaki yüzüğün aynısından Kasım Süleymani’de de bulunduğu belirtildi.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatı doğrultusunda Irak’ın başkenti Bağdat’ta öldürüldü.

ABD'nin silahlı insansız hava araçlarıyla (drone) Bağdat Uluslararası Havalimanı ve çevresine yönelik gerçekleştirilen füze saldırısı sonucu Suriye'de önemli rol oynayan İran destekli Haşdi Şabi örgütünün Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis de öldü.

İLGİLİ HABERSon dakika... Bölgedeki gerilim savaşa evriliyor... Kasım Süleymani öldürüldü!Son dakika... Bölgedeki gerilim savaşa evriliyor... Kasım Süleymani öldürüldü!
Son güncelleme: 08:05 04.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more