KKTC’de corona virüsü şüphesi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Mağusa kentinde corona virüsü şüphesiyle bir kişi hastaneye kaldırıldı.

KKTC’de corona virüsü şüphesi!

Hastaneye kaldırılan, G.E'nin (74) Kıbrıslı Türk olduğu ve tatil için gittiği Dubai'den, İstanbul aktarması ile dönmesinin ardından, corona virüsü belirtileri göstermeye başladığı belirtildi. G.E’nin, doktorlara Dubai’ye tatile gittiğinde Çinli turistlerle aynı ortamları paylaştığını söylediği öğrenildi.

Belirtiler üzerine hastaneye kaldırılan hastanın beraberinde, İstanbul’dan gelen grubun bir kısmının da karantinaya alındığı bildirildi.

Hasta ve yanındaki tüm yolcuların Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde özel olarak corona virüsü için hazırlanan yere sevk edilmesi bekleniyor.

KKTC SAĞLIK BAKANI’NDAN AÇIKLAMA

KKTC medyasına konuşan Sağlık Bakanı Ali Pilli yaptığı açıklamada, KKTC vatandaşı 74 yaşındaki kadın hastanın, 15 gün önce turla Dubai’ye gittiğini ve bir hafta önce yurda döndüğünü, bugün de yüksek ateş şikayetiyle Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne müracaat ettiğini söyledi.

Doktorların ilk aşamada hastaya zatürre teşhisi koyduğunu açıklayan Bakan Pilli, ancak hastanın Dubai’deyken corona virüs taşıma riski olan Çinli turistlerle aynı ortamda bulunmuş olabileceğinden tedbir amacıyla Lefkoşa’ya aktarıldığını kaydetti.

Pilli, hastanın genel durumunun iyi olduğunu, hangi turla Dubai’ye gittiğinin tespiti ve diğer yolcuların sağlık durumunun da araştırıldığını ifade ederek test için hastadan alınacak örneklerin kesin teşhis için bu gece veya yarın Türkiye’ye gönderileceğini bildirdi.

HASTANE DE KARANTİNAYA ALINDI

Pilli, yaptığı açıklamada “Tedbir amaçlı Lefkoşa Hastanesi de karantinaya alındı” ifadelerini kullandı. İHA-DHA

Corona dehşeti yanı başımızda! Korkutan açıklama geldi İlginizi Çekebilir Corona dehşeti yanı başımızda! Korkutan açıklama geldi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona Dubai İran İsrail istanbul İtalya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa Lübnan Ölüm Orta Doğu Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika tatil Türkiye
Loading...