Sözcü Plus Giriş

Avrupa’daki Corona bilançosu ağırlaşıyor!

Komşumuz Yunanistan'da da görülen Corona virüsü vakaları 352'den 387'ye yükseldi. İngiltere'de ise dün 16 kişi daha hayatını kaybetti. İşte Corona salgınındaki son durum...

Sozcu.com.tr
19:17 -
Avrupa’daki Corona bilançosu ağırlaşıyor!

Komşu Yunanistan’daki Corona salgınında vaka sayısının 387’ye yükseldiği bildirildi. Ülkede bugüne kadar ölenlerin sayısı ise 5 olarak duyuruldu.

İngiltere’deki Corona salgınında ise dün 16 kişi daha hayatını kaybetti. İngiltere’de 1,950 vaka bulunurken toplam ölümler 71 oldu.

Başbakan Johnson son açıklamasında virüsle savaş zamanındaymış gibi mücadele edileceğini belirtti.

BULGARİSTAN’DA BANSKO KENTİ KARANTİNAYA ALINDI

Bulgaristan’ın en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Bansko kentinin Corona virüsü nedeniyle karantina altına alındığı duyuruldu.

Ulusal Kriz Merkezi, Bansko’da otellerde bulunan 200 yabancı vatandaşın 24 saat içinde şehirden çıkmalarının sağlanacağını, İngiltere ve İsrail vatandaşlarının ise şehri terk ettiklerini açıkladı.

Bulgaristan’ın en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Bansko kenti corona virüsü nedeniyle karantinaya alındı. FOTO: İHA

Bansko’ya tüm giriş ve çıkışlar 2 hafta süreyle yasaklanırken vatandaşların yiyecek satılan marketler, eczane, banka, akaryakıt istasyonu ve sigorta ofislerindeki işleri dışında sokağa çıkmaları da yasaklandı.

Ulusal Kriz Merkezi yetkilileri karantina tedbirinin tatil için kentte bulunan yabancılara konulan Corona virüsü teşhisleriyle ilgili olduğunu belirtti.

1 aylık olağanüstü hal (OHAL) durumu devam eden Bulgaristan’da Corona virüsü vaka sayısı 81’e yükseldi. Ülkede Corona nedeniyle 2 kişi de hayatını kaybetmişti.

AZERBAYCAN’DA VAKA SAYISI YÜKSELDİ

Azerbaycan Bakanlar Kurulu’na bağlı Corona virüsüyle mücadele Operasyon Karargahı tarafından yapılan açıklamada, 6 kişide Corona virüsü tespit edildiği duyuruldu.

Virüs taşıdığı tespit edilen 6 kişinin karantinaya alındığı, sağlık durumunun stabil olduğu bildirildi.

Ülkede tespit edilen 6 yeni vakanın ardından toplam vaka sayısı 34’e yükseldi.

Azerbaycan’da daha önce 1 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

CAMİLERE VİRÜS ENGELİ

Ülkede artan Corona virüsü vakalarının ardından virüsün yayılımını engellemek için camilerin geçici olarak kapatıldığı duyuruldu.

Kafkas Müslümanları İdaresi’nden yapılan açıklamada, hızla yayılan Corona virüsünün temas yoluyla geçtiği ve virüsün Azerbaycan’da daha fazla yayılmasını önlemek için camilere ve ibadet yerlerine girişin yasaklandığı belirtildi.

Son güncelleme: 18:13 19.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more