Sözcü Plus Giriş

Komşuda corona sayısında dikkat çeken detay

Corona virüsünün Orta Doğu'da en çok etkilediği ülkelerin başında gelen İran'da güncel veriler açıklandı. İran Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde son 24 saatte 62 insanın yaşamını yitirdiği açıklandı. İran'da bu ay içerisinde yapılan bütün açıklamalarda benzer ölüm oranının olması dikkat çekti.

Sozcu.com.tr
14:03 -
Komşuda corona sayısında dikkat çeken detay

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, ülkedeki korona virüs vakalarına ilişkin son istatistikleri paylaştı. Son 24 saatte 2 bin 111 kişinin korona virüs testinin pozitif çıktığını söyleyen Cihanpur, salgın nedeniyle 62 kişinin de hayatını kaybettiğini ifade etti.

Cihanpur, son verilerle birlikte ülkedeki toplam onaylanmış vaka sayısının 124 bin 603’e, ölenlerin sayısının ise 7 bin 119’a yükseldiğini açıkladı. Ülkede toplam 97 bin 173 hastanın virüsü yenerek taburcu olduğunu aktaran Cihanpur, 2 bin 698 kişinin ise durumunun ağır olduğunu ve yoğun bakımda tedavi gördüğünü belirtti.

İngiliz The Guardian gazetesi, Tahran yönetiminin son bir aydır aşağı yukarı benzer verileri paylaştığını açıkladı. İran’da son bir ayda yapılan açıklamalara göre günlük ölüm sayısı 40’lar ile 80’ler arasında değişiyor.

Son güncelleme: 09:37 22.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more