Komşuda corona virüsü paniği: Cumhurbaşkanı yardımcısı da hastalandı

Corona virüsünün Çin'den sonra en çok etkilediği ülkelerden biri olan İran'dan flaş bir açıklama geldi. İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar'da corona virüsü tespit edildiği açıklandı. İran'ın çok okunan haber sitelerinden Khabar Online, 59 yaşındaki siyasetçinin tedavi altına alındığını yazdı. İbtikar, İran tarihinde cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapan ilk kadın olarak tarihe geçmişti.

Komşuda corona virüsü paniği: Cumhurbaşkanı yardımcısı da hastalandı

İran’da Kadın ve Aile'den Sorumlu Cumhurbaşkan Yardımcısı Masume İbtikar’da korona virüsü tespit edildi.

İbtekar’ın basın danışmanı Feriba Ebtehaç ”Korona Virüsüyle alakalı bazı belirtiler gösteren Masume İbtekar'dan örnekler alınarak test edildi ve gelen cevap neticesinde testler pozitif çıkmıştır” dedi.

Ebtehaç, “Masume Ebtakar şu anda hastalığı nedeniyle evinde tedavi görmektedir. Yakın çalışma arkadaşlarının da bu virüse yakalanma ihtimalleri de göz önünde bulundurularak onlara da test uygulanmış ve test sonuçlarının da cumartesi günü açıklanacağını bildirilmiştir” ifadelerini kullandı. (İHA)

Esrarengiz corona virüsü ilanı... Çin'den Türkiye'ye mesaj var İlginizi Çekebilir Esrarengiz corona virüsü ilanı... Çin'den Türkiye'ye mesaj var

 

aile Çin Corona Cumartesi Cumhurbaşkanı Haber İran Kadın korona son dakika Türkiye