Sözcü Plus Giriş

Komşu Bulgaristan’da ilk ölüm!

Komşu Bulgaristan'da Corona virüsü nedeniyle ilk ölüm yaşandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 66 yaşında bir kadının hayatını kaybettiği duyuruldu. Bulgaristan'da Yunanistan sınırını kaçak geçtiği belirtilen bir Türk vatandaşının da Corona virüs şüphesiyle karantina altına alındığı bildirildi.

Sozcu.com.tr
18:05 -
Komşu Bulgaristan’da ilk ölüm!

Geçtiğimiz hafta doğrulanan batı komşumuz Bulgaristan’daki Corona vaklarından birinin hayatını kaybettiği belirtildi.

66 yaşındaki kadının ölümü ülkedeki ilk ölüm olarak kayıtlara geçti.

Başkent Sofya’daki bir hastanede karantinaya alınan kadın ülkedeki 6. doğrulanmış vakaydı.

ÜLKEDE TÜRK VATANDAŞI KARANTİNAYA ALINDI

Bulgaristan’da Yunanistan sınırını kaçak geçtiği ifade edilen bir Türk vatandaşının Corona virüs şüphesiyle karantinaya alındığı açıklandı. Haskovo şehrindeki hastanede karantina altına alınan Türk vatandaşının yasa dışı yollarla sınırı geçtikten sonra Svilengrad’a bağlı Mezek köyü yakınlarında yakalandığı kaydedildi.

TEST SONUCU BEKLENİYOR

Sınır polisinin kontrolleri sırasında yakalanan ve ambulansla hastaneye götürülen şahsa Corona virüs testi yapıldığı ve sonuçların beklendiği ifade edildi.

İtalya’dan Yunanistan üzerinden Türkiye’ye dönen söz konusu Türk vatandaşının, Pazarkule sınır kapısının mülteci akını nedeniyle kapalı olması yüzünden Türkiye’ye giremediği ve Bulgaristan’a yöneldiği bildirildi. Şahsın Yunanistan-Bulgaristan sınırını neden kaçak geçtiği ise henüz bilinmiyor. (İHA)

İLGİLİ HABERDünya Sağlık Örgütü Corona virüsü salgınını pandemi ilan ettiDünya Sağlık Örgütü Corona virüsü salgınını pandemi ilan etti İLGİLİ HABEROkullar tatil edilecek mi? Bakan Koca'dan Corona virüsü açıklamasıOkullar tatil edilecek mi? Bakan Koca'dan Corona virüsü açıklaması
Son güncelleme: 15:14 18.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more