Sözcü Plus Giriş

Komşularımızda ölü sayısında korkutan ivme

Corona virüsünün Çin'den sonra en çok etkilediği ülkelerden biri olan İran'dan korkutan bir açıklama geldi... İran Sağlık Bakanlığı, corona virüsünden yaşamını kaybedenlerin sayısının 611'e çıktığını duyurdu. İran'dan gelen bu açıklama ile birlikte Yunanistan'da da iki kişinin yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Sozcu.com.tr
13:28 -
Komşularımızda ölü sayısında korkutan ivme

Corona virüsünün yarattığı panik devam ediyor… Çin’den sonra corona virüsünün en büyük hasarı verdiği ülkelerden biri olan İran’da ölü sayısı 611’e çıktı. Açıklamayı İran Sağlık Bakanlığı yaparken, bugüne kadar 12.729 kişide de corona virüsü tespit edildiği belirtildi.

İran’da dünkü resmi rakamlara göre toplam ölü sayısı 514, toplam hasta sayısı ise 11.364’tü… Son rakamlara göre ülkede bir günde yaklaşık 100 kişi yaşamını yitirdi.

Türkiye sınırının doğusunda bunlar yaşanırken, Yunanistan’dan da resmi bir açıklama geldi… Yunanistan’dan yapılan ve uluslararası ajansların “son dakika gelişmesi” olarak servis ettiği haberde corona virüsüne bağlı olarak iki kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Yunanistan’da son ölümlerle birlikte toplam 3 kişinin öldüğü açıklandı.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, yaşamını kaybeden iki adamın 67 ve 90 yaşlarında olduğunu duyurdu.

İLGİLİ HABERKanadalı bilim insanlarından corona virüsü başarısı: İzole ettilerKanadalı bilim insanlarından corona virüsü başarısı: İzole ettiler
Son güncelleme: 17:20 14.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more